Uspešan evropski debi kragujevačkih rukometašica

Pravi podvig načinile su rukometašice Radničkog pobedom u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv švedskog Hursa u „SBB Jezeru“ – 23:22 (12:11). Kragujevčanke su tako svoj debi na međunarodnoj sceni ukrasile trijumfom, koji im pruža dovoljno razloga za optimizam pred revanš u Švedskoj idućeg vikenda.

Iako na izmaku snaga nakon iscrpljujućeg duela sa šampionom Srbije, ekipom Jagodine, pre tri dana, Kragujevčanke su u duelu sa švedskim predstavnikom pružile partiju izvan svojih realnih mogućnosti i zahvaljujući furioznom finišu došle su do istorijske pobede.

Početnu zbunjenost gostiju, kojima je trebalo punih osam minuta da upišu prvi pogodak na ovom susretu, Šumadinke su iskoristile da steknu prednost od tri gola (3:0). Sve je u igri kragujevačkog tima funkcionisalo kao švajcarski sat i tako sve do samog finiša prvog poluvremena, kada su gošće mini serijom od tri uzastopna pogotka prišle na samo gol zaostatka (12:11).

Bio je to uvod u rezultatski preokret koji je usledio početkom drugog poluvremena, kada Šveđanke preuzimaju kontrolu nad rezultatom (16:15). U poslednjih deset minuta utakmice gošće su ušle sa prednošću od dva gola (20:18) i kada je delovalo da izabranice Rodoljuba Kurandića više nemaju snage da pariraju švedskom predstavniku, na scenu su stupile Gordana Petković i Ajlin Bjelak, koje su zajedničkim snagama inicirale veliki preokret, krunisan pobedom kragujevačkog tima – 23:22.

Teodora Veličković sa 9 i Ajlin Bjelak sa 6 pogodaka predvodile su listu strelaca u pobedničkoj ekipi, dok su se kod gošći sa severa Evrope istakle Amelija Lundbak sa 7 i Ema Rask sa 6 postignutih golova.

Sledi revanš, koji se igra 24. oktobra u Huru.

RADNIČKI – HURS 23:22 (12:11)

Dvorana: „SBB hala Jezero“.
Gledalaca: 800.
Sudije: Diana-Carmen Ciulei, Silviu Stanescu.
Sedmerci: Radnički 14 (11), Hoors 3 (3).
Isključenja: Radnički 4 min, Hoors 12 min.

RADNIČKI: J. Pojužina, Veličković 9, Bjelak 6, Knežević 2, Rašković, Andrić, Blagojević, Mikić, K. Petrović 1, Ž. Pojužina, Vasović, T. Petrović , Inđić 3, Petković 1 (5 odbrana), Ranković, Todorović 1.

HURS: Skretting 3, Gidebratt, Rask 6, Larsson, Pripp, Sandberg 2, Lundback 7, Ostlund 1, Bergdah (13 odbrana), Nyman 1, Linner, Olsson, Nuhanović 1, Gullberg 1, Fransson.