Ubedljiva pobeda Sušičana za kraj srpskoligaške jeseni

U poslednjem kolu jesenjeg dela sezone u Srpskoj ligi Zapad, fudbaleri Sušice su na svom terenu zabeležili ubedljiv trijumf u susretu sa ekipom Bana 1931 iz Raške – 4:0 (2:0).

Raspucali su se izabranici Miroslava Stakića uoči odlaska na zimsku pauzu i upisali najubedljiviju pobedu u ovoj polusezoni. Ekipa Bana 1931 iz Raške, koja se nalazi na začelju tabele, nije bila dostojan rival Kragujevčanima, koji su veći deo posla odradili već u prvih 45 minuta.

Pred sam početak utakmice na sušičkom brdu minutom ćutanja odata je pošta preminulom patrijarhu Srpske pravoslavne crkve Irineju.

Sušičani su prvu ozbiljniju šansu na utakmici uspeli da pretvore u vođstvo. Igrao se 10. minut kada je Đurđević uputio centaršut sa leve strane, a mladi Krstić utrčao na drugu stativu i loptu sproveo u mrežu.

Iz slične akcije Kragujevčani su udvostručili prednost u 35. minutu. Đurđević je uputio oštru loptu po zemlji pred gol Raščana, a Krstić još jednom umakao pažnji čuvara i svojim drugim pogotkom na utakmici trasirao svom timu put ka očekivanom trijumfu.

Nisu izabranici Miroslava Stakića imali nameru da se opuste u nastavku susreta. Tako je u 59. minutu Obradović uspeo da nadmudri golmana gostiju Čuljkovića, koji je bezuspešno pokušao da ispuca loptu ispred napadača Sušice.

Konačan rezultat utakmice na sušičkom brdu postavio je Blagojević, koji je preciznim udarcem sa ivice peterca krunisao još jednu u nizu lepih akcija kragujevačkog srpskoligaša.

Ekipa Sušice prvi deo sezone završava na sedmoj poziciji srpskoligaške tabele sa 27 osvojenih bodova.

Takmičenje u Srpskoj ligi Zapad nastavlja se početkom marta naredne godine.

SUŠICA – BANE 1931 4:0 (2:0)