Ubedljiva pobeda Radničkog za kraj

U poslednjem kolu Prve A Lige Srbije, vaterpolisti Radničkog Kon Tiki upisali su još jednu rutinsku pobedu, nad poslednjeplasiranim Dunavom, u svom „Parku“, rezultatom 19:4.

Trener domaćih, Uroš Stevanović, odmorio je ovoga puta golmana Zdravka Radića, Miloša Koroliju, Aleksandra Ćirića i Đorđa Filipovića, a šansu su dobili mladići iz vaterpolo škole Radničkog, petnaestogodišnji Vuk Verović i debitanti, četrnaestogodišnjaci Danilo Lazović i Andrea Janić.

Mladi Novosađani su uspeli da sačuvaju mrežu samo do trećeg minuta, kada je kapiten Filip Filipović sigurno izveo peterac. Do kraja prvog perioda u strelce su se upisali Miloš Miličić i Boris Zloković (3:0), a Kragujevčani su se potom još više raspucali. Pucali su iz svih oružja, pa su na poluvreme otišli sa majstorskim pogotkom Borisa Zlokovića, sjajnom šraubom sa pola terena – 8:1. U međuvremenu, kod gostiju je led probio Stefan Roganović.

U drugom poluvremenu mlađi igrači Radničkog dobili su veću minutažu, ali je goleada i tada nastavljena, pa je golman Radoslav Filipović morao da vadi loptu iz mreže još 11 puta.

Najefikasniji bio je Filip Filipović sa osam golova, Boris Zloković postigao je tri, Boris Popović, Đorđe Šormaz i Ivan Basara po dva, a u strelce su se upisali još Damir Burić i Miloš Miličić.

Na drugoj strani po dva gola dali su Stefan Roganović i Dragoljub Rogač. Radnički je ligaški deo sezone završio na drugom mestu, 13 pobeda i jednim porazom, koliko je ostvarila i Crvena zvezda, ali je Beograđanima pripalo prvo mesto, zbog gola više u međusobnim duelima. U polufinalu plej-ofa Kragujevčani će se sastati sa Partizanom, a Zvezda sa Vojvodinom.

Radnički Kon Tiki – Dunav 19:4 (3:0, 5:1, 5:1, 6:2)