Tuce medalja za kragujevačke atletičare u Novom Pazaru

Ukupno dvanaest medalja osvojli su kragujevački atletičari na Pojedinačnom prvenstvu Centralne Srbije za mlađe juniore i seniore, koje je minulog vikenda održano u Novom Pazaru. Atletičarima Radničkog pripalo je devet, a takmičarima Atletskog kluba Parka tri medalje.

Najviše uspeha imala je atletičarka Radničkog Milica Gajović, koja je osvojila zlato u trci na 100 metara, kao i srebro na 400 metara u konkurenciji seniorki. Njen klupski kolega Mladen Radosavljević bio je najbrži u trci na 100 metara kod mlađih juniora, dok su Nemanja Dimović i Marta Đorđević osvojili srebrne medalje u skoku udalj. Srebrnom medaljom okitio se još i Ognjen Popović u trci na 100 metara kod seniora, dok su bronzane medalje osvojili Milica Džudović, Luka Andrijević, Luka Pantelić (skok u dalj) i lara Nazzal (100 m).

Kada je reč o atletičarima Parka, tu je najznačajniji rezultat ostvario Aleksa Ratinac, kome je pripalo zlato u skok udalj, dok se njegov klupski kolega Milan Mladenović morao zadovoljiti srebrom u istoj disciplini. Medalju sa ovog takmičenja ponela je i Nađa Marković, koja je osvojila bronzu u trci na 100 metara.

Inače, u sklopu Pojedinačnog prvenstva Centralne Srbije za mlađe juniore i seniore održano je i kvalifikaciono takmičenje za Kup Srbije u konkurenciji starijih pionira. Uzdanica Radničkog Maša Marinković je pobedama u trci na 100 metra i skoku udalj uspela da izbori plasman za završnu smotru Kupa Srbije, koja je previđena za 17. i 18. septembar.