Trsteničani „pokvarili“ generalku na Bubnju

sumadija-trstenik
Fudbaleri Šumadije 1903 (crni dresovi) stvorili više šansi na „generalki“, ali nisu uspeli da postignu gol

U poslednjoj proveri, šestoj po redu, fudbaleri Šumadije 1903 nisu uspeli da postignu gol i poraženi su  od srpskoligaša  Trstenika, koji je iskoristio jednu od retkih grešaka u odbrani kragujevačkog tima.

Iako je srpskoligaš sa Bubnja igrao bolje i stvorio više šansi, posebno u drugom poluvremenu, u generalnoj probi pred početak prvenstva za bodove u Srpskoj ligi „Zapad“  nije uspeo da savlada srpskoligaša sa „Istoka“. Bila je dovoljna samo jedna nepažnja u odbrani domaćina, pa da pokvari ukupni utisak sa generalne probe.

Šumadija 1903 je  u prvom  poluvremenu sa novajlijama Uroševićem i Živadinovićem i napadaćem Đurđevićem pokušavala da probije čvrstu odbranu gostiju, ali nije uspela. Jedini pogodak postignut je u 42. minutu. Slobodni udarac sa  sa oko 20 metara izveo je vezista gostiju Ristić, a golman Nastić je uspeo kratko da odbije loptu, na koju je natrčao štoper Trstenika Knežević i doveo svoju ekipu u vođstvo od 1:0.

Posle odmora trener srpskoligaša sa Bubnja Igor Tufegdžić uveo je u igru još petoricu novih igrača, među kojima se prvi put pojavio i mladi Stefan Andrić iz Radničkog 1923, ali je rezultat ostao nepromenjen. U 65. minutu štoper Šumadije 1903 Ljujić je postigao gol, ali je poništen zbog ofsajd pozicije. Pokušavali su Nikolić dva puta,  Urošević i Živadinović da savladaju golmana Trsteničana, ali nisu uspeli, pa je susret završen minimalnim porazom srpskoligaša sa Bubnja.

U 75. minutu sudija Tubić pokazao je put u svlačionicu domaćem igraču Nikoliću zbog prigovora kod izvođenja prekida, pa je srpskoligaš sa Bubnja u fazi najveće ofanzive na gol gostiju ostao sa igračem manje, što je uticalo i na rezultat.

ŠUMADIJA 1903 – TRSTENIK 0:1 (0:1)

Stadion: Bubanj.
Gledalaca: 50.
Sudija: Njegoš Tubić. Pomoćnici: Vojin Nikolić, Andrijana Damjanović (svi iz Kragujevca).
Strelac: Knežević u 42. minutu.
Crveni karton: Nikolić (Šumadija 1903).

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Milutinović, Marić, Ljujić, Ljubisavljević, Dobrić, Todorović, Urošević, Đukić, Živadinović, Đurđević. Igrali su još: Jovanović, Andrić, Nikolić, Knežević, Vlašić, Vulić, Đorić.

TRSTENIK: Miodragović, Džotić, Karović, Knežević, Vasić, Mladenović, Matović, Marko Radivojević, Mitar Radivojević, Toskić, Ristić. Igreali su još: Milanović, Milosavljević, Miladinović, Mijailović.

Narednog vikenda utakmicama prvog kola počinje prvenstvo u Srpskoj ligi Zapad. Ekipa Šumadije 1903 gostuje u Mihajlovcu i sastaje se sa istoimenim klubom. Drugi kragujevački predstavnik u ovoj ligi Radnički 1923, koji je danas zabeležio pobedu u revijalnoj utakmici sa zonašem Lugomirom u Rakitovu kod Jagodine sa 4:0 je domaćin i dočekuje Slogu iz Požege.