Tri zlata za atletičare Radničkog na Prvenstvu Centralne Srbije za mlađe juniore

Sedam medalja osvojili su atletičari Radničkog na Prvenstvu Centralne Srbije za mlađe juniore, koje je održano juče u beogradskoj Atletskoj dvorani. Najviše uspeha atletičari Radničkog imali su u disciplini skok udalj, u kojoj su osvojili četiri medalje, od toga dve zlatnog sjaja.

Skok od 5.20 metara obezbedio je Magdaleni Stevanović prvo mesto i zlatnu medalju u konkurenciji mlađih juniorki. Drugo mesto pripalo je takmičarki FAP-a iz Priboja Asiji Berbo (5.19 m), dok je bronzanu medalju osvojila još jedna takmičarka Radničkog Mila Milosavljević (5.03 m). Vredi pomenuti i odličan rezultat pionirke Maše Marinković, koja je u konkurenciji par godina starijih takmičarki zauzela visoko četvrto mesto (4.87), dok je peto mesto pripalo njenoj vršnjakinji iz Atletskog kluba Park Nini Mijailović.

Nemanja Dimović bio je bez premca u konkurenciji mlađih juniora, a njegov najbolji rezultat iznosio je 6.05 metara. Drugo mesto pripalo je njegovom klupskom kolegi Luki Andrijeviću, koji je skočio 5.39 metara.

U trci na 60 metara za mlađe juniore, Radnički su predstavljali aktuelni rekorder Centralne Srbije Mladen Radosavljević i Aleksa Stojadinović. Radosavljević je opravdao ulogu prvog favorita trke i osvojio zlatnu medalju sa pobedničkim vremenom 7.36, dok je Aleksa Stojadinović sa novim ličnim rekordom (7.98) uspeo da se domogne bronze.

Na istoj distanci trčala je i Tijana Vasić, kojoj je pripala bronza u konkurenciji mlađih juniorki (8.59). U ovoj trci učestvovale su i atletičarke Parka, Nina Mijailović i Tanja Milivojević, koje su zauzele šesto, odnosno sedmo mesto.