Treći uzastopni poraz rukometaša Radničkog

rk radnicki

Nema kraja lošim rezultatima rukometaša Radničkog u Super ligi. Kragujevčani su vezali i treći uzastopni poraz, pošto su sinoć u utakmici 8. kola poraženi na gostovanju ekipi Sloge u Požegi sa 20:22 (10:12).

Radnički je dobro otvorio meč, poveo sa 2:0, da bi se onda ekipe naizmenično smenjivale u vođstvu sve do polovine prvog poluvremena, kada domaći prave seriju 3:0 i dolaze do prve osetnije prednosti, koju su strpljivom igrom sačuvali do kraja meča.

Doduše, Kragujevčani su polovinom drugog dela igre stigli do izjednačenja, ali nisu imali snage da izdrže do kraja. Kada je ekipa Sloge povela sa 22:18 u 58. minutu, bilo je jasno da će bodovi ostati u Požegi.

U domaćem timu golgeterski učinak bio je raspoređen ravnomerno, tako da su Pavlović, Žegarac i Andrejić upisali po 4, a Krsmančić i Kaltak po 3 gola. U ekipi Radničkog više od pedeset odsto golova postigli su Ivan Mošić (8) i Miloš Prodanović (6).

Nakon osam odigranih kola Kragujevčani zauzimaju pretposlednje mesto na tabeli, sa svega tri osvojena boda.

U narednom kolu, koje je na programu predstojećeg vikenda, rukometaši Radničkog dočekaće ekipu Požarevca.