Treći uzastopni poraz kragujevačkih rukometaša

Rukometaši Radničkog produžili su seriju poraza u ARKUS ligi na tri utakmice u nizu. Kragujevčani su ovoga puta poklekli na gostovanju kostolačkom Rudaru u utakmici 7. kola – 22:34 (8:18).

Nisu Šumadinci uspeli da pruže značajniji otpor iskusnoj i veoma motivisanoj ekipi iz Kostolca, koja je, čini se, lakše nego što je to očekivala došla do petog trijumfa u sezoni.

Sam početak utakmice nije nagoveštavao ovakav epilog. Naime, Kragujevčani su posle pet minuta igre imali prednost od dva gola (3:1), ali su onda Kostolčani preuzeli kontrolu nad igrom i rezultatom, pa je već u 11. minutu bilo 6:3 za domaćina.

Nisu se tu rukometaši Rudara zaustavili, već su nastavili da rešetaju mrežu nemoćnih Šumadinaca, kojima je u tim momentima malo toga polazilo za rukom. U 27. minutu domaći stižu do dvocifrene prednosti (16:6), koju su sačuvali do odlaska na odmor – 18:8.

Nastavila se agonija rukometaša Radničkog u drugom poluvremenu. Kada je u 52. minutu kostolački tim izbio na maksimalnih 14 golova prednosti (31:17), bilo je jasno da je dalji otpor uzaludan. Na kraju Rudar je slavio sa 34:22, a Kragujevčanima ostaje da ovaj ubedljiv poraz shvate kao tešku, ali značajnu lekciju za buduće takmičarske izazove.

U pobedničkom timu briljirao je Nenad Nedeljković sa 11 postignutih golova, dok su Marko Ristić i Miloš Milošević dodali po 6 pogodaka.

U ekipi Radničkog najbolji učinak imao je Nemanja Vuković sa 4 postignuta gola, a Miloš Barudžić i Luka Đerić imali su po 3 uspešna šuta na protivnički gol.

Kragujevčani su nakon ovog poraza ostali na šestoj poziciji sa četiri pogotka.

Ovom utakmicom rukometaši Radničko su okončali prvi krug takmičenja u B grupi ARKUS lige. Narednog vikenda učenici Nedeljka Matića će po drugi put u sezoni odmeriti snage sa šabačkom Metaloplastikom, ovoga puta na svom parketu.

Isključenja: Rudar 8 min, Radnički  10 min

RUDAR: D.Dimitrijević, Murina, Merdović, Begović, Tica 1,  Ristić 6, Vuković ( 14 odbrana),Đukić 4,Stanković, Đorđević, V.Dimitrijević 4, Milošević 6, Nedeljkov 2, Tatari, Nedeljković 11.

RADNIČKI:  Vuković 4, Stošić 1, Prodanović 3, Ristić 1, Mutavdžić 1, Gemaljević ( 6 odbrana ), Dobrosavljević, Kasalović, Barudžić 3, Knežević 1, Utvić 1, Stevanović 1, Đerić 3, Stanojev 2, Bogdanović 1, Jovanović ( 4 odbrane).

Igrač utakmice: Nenad Nedeljković (Rudar)