Trakić vicešampion Srbije u akvatlonu

U organizaciji Triatlon kluba Tamiš, u Pančevu je proteklog vikenda održano prvenstvo Srbije u akvatlonu, disciplini triatlona koja se sastoji od 1 km plivanja i 5 km trčanja. Klub ekstremnih sportova Kragujevac nastupio je sa osam takmičara, a najznačajniji rezultat ostvario je Strahinja Trakić, zauzimanjem drugog mesta u apsolutnoj kategoriji.

Trenutno najbolji kragujevački triatlonac, koji se nedavno vratio iz Francuske gde je učestvovao na Svetskom kupu u paratriatlonu, nije uspeo da ponovi uspeh od pre tri godine kada je trijumfovao na ovom takmičenju. Ovoga puta Trakić se morao zadovoljiti vicešampionskim zvanjem, pošto je od njega bio brži takmičar Triogy Racing Teama iz Novog Sada Milan Tomin, koji je treću godinu zaredom odneo pobedu u ovoj trci. Ako je za utehu, Strahinja je zauzeo prvo mesto u konkurenciji takmičara od 18 do 30 godina starosti. Trakića već 7. jula očekuje učešće na Evropskom prvenstvu Rumuniji, gde će pokušati da ostvari što je moguće bolji rezultat.

Strahinjin klupski kolega i aktuelni prvak Balkana u triatlonu, Veljko Maksimović, zauzeo je peto mesto u apsolutnoj kategoriji, odnosno treće mesto u konkurenciji takmičara do 23 godine starosti.

Luka Janković bio je dvanaestoplasirani u apsolutnoj konkurenciji i drugi u kategoriji takmičara od 18 do 30 godina, dok je Dušan Pavlović u apsolutnoj konkurenciji završio na 14. poziciji, a u konkurenciji mlađih juniora zauzeo je četvrto mesto.

Sjajne rezultate ostvarili su mlađi takmičari kragujevačkog kluba. Kadetkinja Iva Pavlović i pionirka Maša Marković okitile su se zlatnim medaljama u svojim uzrasnim kategorijama, Ana Marković zauzela je peto mesto u trci kadetkinja, a Pavle Pavlović je trku mlađih pionira završio kao sedmoplasirani.