Trakić jedanaesti u Frankfurtu

Nemački grad Frankfurt je proteklog vikenda bio domaćin Evropskog prvenstva u najzahtevnijoj triatlonskoj disciplini – ajronmenu. Srbiju je na ovom takmičenju reprezentovao Kragujevčanin Strahinja Trakić, koji je u konkurenciji tridesetak takmičara iz svih krajeva Evrope zauzeo odlično jedanaesto mesto.

Trakić je trku koja se sastojala od 3.8 km plivanja, 180 km vožnje bicikle i 42.2 km trčanja završio u vremenu od 8 sati, 19 minuta i 18 sekundi. „Gvozdeni“ Kragujevčanin u izjavi za naš portal kaže da je zadovoljan ostvarenim rezultatom na ovom takmičenju, uz konstataciju da ga je nešto slabiji nastup tokom biciklističkog dela trke koštao možda i boljeg konačnog plasmana.

– Jedanaesto mesto na Evropskom prvenstvu je svakako veoma dobar plasman i mogu da budem zadovoljan svojim nastupom u Frankfurtu. Upkos velikoj gužvi na samom startu trke, solidno sam isplivao plivačku deonicu. Potom sam, kada smo krenuli na bajk, uspeo da nadoknadim zaostatak od četrdesetak sekundi i priključim se glavnoj grupi takmičara. Nažalost, tokom biciklističkog dela trke, negde na 120 kilometru, izgubio sam korak sa vodećom grupom, ali sam potom solidnim trčanjem uspeo da prestignem nekoliko takmičara i da trku završim na jedanaestoj poziciji – preneo je Trakić utiske iz Frankfurta.

Govoreći o planovima u nastavku sezone, jedan od najboljih srpskih triatlonaca ističe da će narednih mesec dana iskoristiti da se malo odmori i napuni baterije pred nove izazove koji ga očekuju tokom avgusta.

Sezonu nastavljam 7. avgusta na polu-ajronmen trci u Engleskoj, a potom me 20. avgusta očekuje još jedna ajronmen trka u švedskom Kalmaru, gde ću na ravnoj stazi pokušati da idem ispod osam sati – otkriva Trakić svoje dalje planove.

Inače, prvo mesto na trci u Frankfurtu osvojio je Francuz Denis Ševro sa pobedničkim vremenom 7:52:54. Drugi je kroz cilj prošao Poljak Robert Vilkovicki (7:56:32), dok je treće mesto pripalo još jednom francuskom takmičaru Klemenu Minjonu (7:58:43).