Tradicionalno neugodno gostovanje

U okviru 2.kola Omladinske lige Srbije danas su omladinci Radničkog 1923 poraženi na gostovanju u Ćupriji od Jagodine sa 1:0. Može se reći da je utakmica bila regularna prvih 10. minuta, posle čega su krenula navlačenja sudija na stranu domaćina. Šta se danas događalo na stadionu FK Morave iz Ćuprije je više za popunjavanje crne hronike u nekom dnevnom listu nego za sportske strane. Preko bezobrazuka trenera domaćih Kaplanovića, koji kao trener i pre svega pedagog psuje gostujućeg igrača pri izlasku sa terena, preko sudija i domaćih igrača. U arhivi se može pronaći izveštaj iz Jagodine iz prošle sezone, koji se i ne razlikuje mnogo od današnjeg.

Jagodina – Radnički 1923 1:0 (1:0)

Ćuprija
Stadion: FK Morava Ćuprija.
Gl. sudija: Grujić Danilo (Niš)
Pomoćnici: Aleksandar Veljović, Džikić Milan (Niš).
Delegat: Janković Goran (Paraćin)
Gledalaca: 200
Žuti kartoni: Žilović, Ristić, Antić, M. Milosavljević, Rosić (Radnički)
Crveni kartoni: Milenković (Jagodina), Ilić (Radnički 1923)
Strelac: 1:0. Simonović 25′.

Jagodina: Filipović, Stojković, Tasić, Mihajlović, Džikić, Mišković, Kovačević, Simonović, Stanković, Milojević, Milenković.

Radnički 1923: Jovanović, Ivanović (od 75′ M. Milosavljević), Žilović (od 45′ Antić), Petrović, Rosić, S. Milosavljević, Kovačević, Stamatović (od 65′ Golubović), Đuričić, Ilić, Ristić (od 45′ Kostadinović).

Nemile scene ćemo ostaviti sa strane jer neko je zadužen i plaćen da se njima bavi, a pozabavićemo se igrom naših klinaca. Igra i zalaganje zadovoljavajući. U otvorenoj utakmici, posle kontranapada domaćih Simonović dobrim udarcem sa oko 25 metara dovodi domaće u vođstvo. Krenuli su gosti u napad ali sve što su uspeli da urade do kraja poluvremena je da se nađu 10-ak puta u „nedozvoljenoj“ poziciji i da zarade 5 žutih kartona.

Na početku drugog poluvremena igrač gostiju, Ilić dobija direktan crveni karton, što je drugi našim omladincima u isto toliko meceva. Tada su krenuli grubi startovi domaćih, koji su u većoj meri prolazili nesankcionisani, pa su domaći igrači u nekim trenucima na terenu delovali kao znalci neke borilačke veštine, a ne fudbaleri jednog superligaškog kluba.

Omladinci Radničkog vidno spremniji od svog rivala, preuzeli su sredinu terena u poslednjih 15-ak minuta meča, pogodili čak i prečku, ali dosta dobro izvedenih akcija koje su obećavale dobru završnicu prekidane su zbog raznih faulova i ofsajda. U poslednjem minutu meča, oči u oči sa golmanom gostiju izlazi Ivan Petrović, ali biva oboren sa leđa, ipak po kriterijumu Nenada Grujića, ovaj put nedovoljno za najstrožu kaznu. Ova utakmica je završena, i od eventualne kazne i isterivanja pravde nema ništa tako da se treba okrenuti narednom susretu koji naši klinci igraju kući.

U sredu je na programu 3.kolo kvalitetne lige za juniore, a u okviru nje naša ekipa dočekuje čačanski Borac.