Todorović režirao trijumf protiv „oklopnika“

Ubedljivom pobedom nad ekipom Smedereva 1924 u 5. kolu Prve lige Srbije – 3:0 (1:0), fudbaleri Radničkog 1923 prekinuli su niz od tri utakmice bez trijumfa i najavili bolja izdanja u nastavku sezone. Današnji susret na „Čika Dači“ obeležio je Tomislav Todorović, strelac prvog i asistent Slađanu Nikodijeviću kod drugog gola kragujevačkog tima, dok je sudbinu Smederevaca zapečatio Uroš Aleksijević efektnim pogotkom u sudijskoj nadoknadi vremena.

Kragujevčani su u ovu utakmicu ušli sa ulogom favorita, ali i sa ogromnom željom da se pred svojom publikom iskupe za težak poraz od vranjskog Dinama pre desetak dana. I zaista, momci u crvenim dresovima danas su delovali izuzetno motivisano i fokusirano, pa su na kraju došli do više nego zaslužene pobede, koja ujedno predstavlja i konačan izlaz iz rezultatske krize u poslednjih par kola.

Utakmica je odigrana po veoma vrućem i sparnom vremenu, a dodatnu „vrelinu“ stvarali su navijači oba kluba, koji su se tokom svih devedeset minuta natpevavali i „peckali“. Na kraju su razlog za slavlje imali simpatizeri domaćeg tima, s obzirom na to da su ih njihovi ljubimci obradovali dobrom igrom i ubedljivim trijumfom.

Fudbaleri Radničkog 1923 pred početak susreta na „Čika Dači“

Prvi detalj vredan pažnje zabeležen je u 9. minutu, kada je posle prodora Žerađanina po desnoj strani lopta nekako došla do Stevana Kovačevića, kapitena Radničkog 1923 na današnjoj utakmici, koji je šutirao sa 13-14 metara, ali je lopta završila u rukama nekadašnjeg golmana kragujevačkog tima, a sada čuvara mreže Smedereva Žarka Trifunovića.

Dva minuta kasnije mladi fudbaler Smedereva Nikola Radosavljević iznenada se našao u dobroj prilici pred golom Radničkog, ali je odbrana Kragujevčana uspela da interveniše i izbaci loptu u korner.

Predivnu akciju iz 13. minuta „crveni“ su uspeli da krunišu pogotkom. Kovačević je lepo proigrao Varjačića, koji se pravovremeno ubacio po desnoj strani i oštro centrirao pred gol Smederevaca, Trifunović je uspeo da zakači loptu vrhovima prstiju, ali je ona na kraju došla do Todorovića, koji je spretnim trzajem glavom uspeo da je smesti u mrežu i donese vođstvo svom timu.

Tomislav Todorović je obeležio današnju utakmicu pogotkom i asistencijom

Vodeći pogodak inspirisao je igrače kragujevačkog tima da krenu još agilnije ka golu svog rivala. U 23. minutu ponovo je pokušao danas izuzetno raspoloženi Todorović udarcem sa distance, da bi se dva minuta kasnije, posle karambola u kaznenom prostoru gostiju, u šansi našao i Ognjen Ilić, koji sa par metara udaljenosti nije uspeo da savlada Trifunovića.

Trenutak opuštanja odbrane Radničkog u 30. minutu umalo je kaznio visoki napadač Smedereva Nikola Đorđević, ali je njegov udarac glavom sa svega 3-4 metra od gola domaćeg tima završio pored stative. Bila je to ujedno i poslednja zanimljiva situacija u prvom poluvremenu, koje je okončano minimalnom prednošću domaćina.

Fudbaleri Smedereva 1924 nisu mogli adekvatno da pariraju raspoloženom domaćinu
(Foto: M. Jovičić)

Igračima Radničkog očigledno je više prijala petnaestominutna pauza, pošto su početkom drugog poluvremena dodatno pojačali pritisak ka golu svog rivala i u periodu između 49. i 51. minuta propustili tri izgledne prilike da vođstvo učine ubedljivijim.

Najpre je brzonogi Željko Žerađanin udarcem sa desetak metara, iskosa sa desne strane, uzdrmao okvir gola Smederevaca, da bi već u narednom napadu Todorović odlično šutirao sa dvadesetak metara, ali je golman Trifunović dobro reagovao. U nastavku akcije Varjačić je ubacio loptu u petarac gostiju, gde se našao Nikodijević i glavom je poslao preko prečke.

Željku Žerađaninu je nedostajalo malo sreće pa da odličnu igru protiv Smederevaca kruniše golom

Mogli su Kragujevčani da budu kažnjeni za ove promašaje u 56. minutu, kada se nakon kontranapada gostiju po levoj strani u izglednoj prilici našao Matijević, ali je njegov udarac sa ivice šesnaesterca završio daleko od cilja.

Dva minuta kasnije Smederevci su ostali sa igračem manje na terenu, pošto je rezervista Milentijević samo par minuta po ulasku u igru dobio drugi žuti karton zbog oštrog starta nad Ćirovićem.

Brojčanu prednost na terenu Kragujevčani su uspeli da iskoriste u 66. minutu. Todorović je povukao kontru, išprintao jedno četrdesetak metara sa loptom u nogama, a zatim, kada je delovalo da posustaje i da ga igrači Smedereva sustižu, majstorski je asistirao Nikodijeviću, kome nije bilo teško da iz izgledne pozicije matira Trifunovića i postigne svoj drugi gol u dresu Radničkog ove sezone.

Nova „recka“ za ubojitog napadača Kragujevčana Slađana Nikodijevića

Posle Nikodijevićevog pogotka bilo je jasno da će tri boda biti dopisana na konto domaće ekipe, što je uticalo na pad ritma utakmice.

Međutim, falilo je efektno finale za koje se pobrinuo mladi Uroš Aleksijević. Momak koji je prošao sve mlađe kategorije kluba sa „Čika Dače“ je u sudijskoj nadoknadi vremena snažnim, prizemnim udarcem sa blizu trideset metara naterao Žarka Trifunovića da po treći put izvadi loptu iz svoje mreže, stavivši tako tačku na odlično izdanje svoje ekipe.

Neumorni Uroš Aleksijević efektnim pogotkom stavio je tačku na današnji susret sa Smederevcima

RADNIČKI 1923 – SMEDEREVO 1924 3:0 (1:0)

Stadion
: „Čika Dača“
Gledalaca: 1 250
Sudija: Marko Ivković (Lajkovac)
Pomoćnici: Nebojša Savić (Užice), Nemanja Jovanović-Džajić (Ub)
Strelci: Todorović u 13, Nikodijević u 66. i Aleksijević u 90+3. minutu za Radnički 1923
Žuti kartoni: Mijatović (Radnički 1923), Mirkov, Marković, Matijević, Milentijević (Smederevo 1924)
Crveni karton: Milentijević (Smederevo 1924) u 58. minutu

RADNIČKI 1923: Savić, Varjačić, Mijatović, Rađen, Filipović, Aleksijević, Kovačević, Žerađanin, Todorović (od 71. Milenković), Ilić (od 57. Ćirović), Nikodijević (od 87. V. Popović)

SMEDEREVO 1924: Trifunović, Đaković, Stanimirović, S. Marković, L. Marković, Lepojević, Mirkov (od 57. Kuveljić), Stojanović (od 69. Stojković), Radisavljević (od 54. Milentijević), Matijević, Đorđević.

Kragujevački tim je današnjim trijumfom popravio bodovni saldo na sedam osvojenih bodova i zauzeo mesto u središnjici tabele.

I u narednom, 6. kolu, fudbaleri Radničkog 1923 imaće ulogu domaćina, a za rivala će ovoga puta imati veoma dobru ekipu Metalca iz Gornjeg Milanovca, koja pretenduje za visok plasman na tabeli.