Tijana Jelić donela Radničkom plasman u narednu rundu Kupa Srbije

Pogotkom Tijane Jelić u završnim sekundama utakmice, košarkašice Radničkog uspele su da savladaju ekipu Vrbas Medele u uvodnoj rundi Kupa Srbije – 59:57 (10:19, 23:11, 5:17, 23:10).

Utakmicu u hali Centra za fizičku kulturu „Drago Jovović“ obeležile su brojne rezultatske turbulencije, a na kraju su više sreće i živaca u završnici imale Kragujevčanke, koje su zasluženo obezbedile plasman u narednu rundu kup takmičenja.

Loše su učenice trenera Nenada Milovanovića ušle u ovaj meč. Kragujevčanke su za više od šest minuta igre u uvodnoj deonici uspele da ubace samo dva poena, što je domaćin iskoristio da dođe do dvocifrenog vođstva. Tek krajem ovog perioda igre „crvene dame“ hvataju željeni napadački ritam i trojkama Minele Mehović i Andrijane Vuković uspevaju da svedu zaostatak u jednocifrene okvire (19:10).

Druga četvrtina donosi dijametralno suprotnu sliku na terenu. Sada su Vrbašanke upale u napadačku krizu, dok se na drugoj strani razigrala rekonvalescentkinja Tijana Jelić, koja je uz podršku mlađih saigračica zaslužna za prvi u nizu rezultatskih veleobrta na ovoj utakmici. Tako je Radnički od „minus devet“ na isteku prve deonice, došao u poziciju da na poluvremenu ima vođstvo od tri poena razlike (33:30).

Nakon rezultatske klackalice u prvih pet minuta treće četvrtine, popularne „štrudlice“ preuzimaju primat i predvođene tandemom Rudević-Marčetić ponovo dolaze do dvocifrenog vođstva (49:38). I kada je delovalo da Kragujevčanke polako gube korak za svojim rivalom, Vanja Popludijević je mini serijom od pet uzastopnih poena trgla svoju ekipu iz letargije i najavila još jedan rezultatski preokret. Kako se utakmica bližila kraju, tako se i rezultatski kapital domaćeg tima sve više krunio, sve dok Minela Mehović još jednim preciznim hicem sa distance nije donela izjednačenje (55:55).

Bila je to najava prave drame u samom finišu susreta. Mehovićeva na 12 sekundi do kraja utakmice donosi Radničkom prednost od dva poena, koju je ubrzo anulirala Danijela Popović pogocima sa linije slobodnih bacanja. Zatražio je tada trener Radničkog Nenad Milovanović tajm-aut kako bi svojoj ekipi „nacrtao“ poslednji napad na utakmici. Tijana Jelić se izvukla na liniju za tri poena kako bi primila loptu, zatim je napravila korak-dva ka protivničkom košu, pre nego što je uputila šut o tablu koji je odlučio pobednika ove utakmice.

Epitet najbolje igračice susreta pripao je Marini Marčetić, koja je meč okončala sa 24 poena i 13 skokova. Dvocifrene u ekipi Vrbas Medele bile su još i Maša Rudović i Danijela Popović sa po 12 postignutih poena. Popovićeva je ostvarila i dvocifren broj skokova – 15.

U ekipi Radničkog istakla se Minela Mehović sa 11 poena i 12 skokova, a identičan broj poena postigle su Tijana Jelić i Andrijana Vuković.

Košarkašice Radničkog i Vrbas Medele danas na istom mestu očekuje novi okršaj, u utakmici 19. kola Prve ženske lige Srbije, čiji je početak zakazan za 15.30 časova.