„Tigrice“ ubedljive u Inđiji

Tigrice

Novu, šesnaestu uzastopnu pobedu u Super ligi zabeležile su rukometašice Radničkog. One su večeras u Inđiji savladale domaći Železničar u meču 16. kola sa 30:18 (15:8) i tako se učvrstile na prvom mestu prvenstvene tabele, sa maksimalna 32 boda.

Domaći tim se nekako držao u prvih dvadeset minuta meča, pre svega zahvaljujući raspoloženoj Jeleni Bursać. Međutim, u poslednjih deset minuta prvog poluvremena gostujuće rukometašice prave seriju 8:2 i na odmor odlaze sa više nego pristojnih 15:8.

U nastavku meča su „Tigrice“ nastavile da uvećavaju svoju vođstvo. Razbranila se i Jovana Risović, tako da je ubedljiv trijumf aktuelnih šampionki Srbije bio neminovan.

Pomenuta Jovana Risović je opet dominirala na golu Radničkog, sa čak 25 uspešnih intervencija. Što se tiče egzekucije u napadu, prednjačile su Sanja Radosavljević sa 7 i Ivana Milošević sa 6 pogodaka. Kod gošći, Jelena Bursać sa 7 i Suzana Miličić sa 5 golova bile su jedine raspoložene za igru.

Narednog vikenda rukometašice Radničkog dočekaće Crvenu zvezdu, u meču 17. kola SLS.