„Tigrice“ se oprostile od titule

ZRK RadnickiPorazom od arnađelovačkog Izvora u utakmici 3. kola plej-ofa, odigranoj sinoć pred oko 300 gledalaca u kragujevačkom „Jezeru“, rukometašice Radničkog izgubile su svaku šansu za odbranu šampionskog trona. Iskusnija ekipa iz Aranđelovca slavila je sa 25:23 (15:12) i time napravila verovatno presudan korak ka osvajanju titule.

Rukometašice Izvora imale su konstantno vođstvo u prvom poluvremenu, koje se kretalo u opsegu od jednog do tri gola prednosti.

Nastavile su Aranđelovčanke u istom ritmu i na startu drugog poluvremena, ali su Kragujevčanke zahavaljujući raspoloženoj Sanji Radosavljević uspele da dođu do izjednačenja u 38. minutu.

Usledila je serija gošći od četiri vezana gola, ali su rukometašice Radničkog uzvratile istom merom, pa je u 50. minutu rezultat ponovo bio izjednačen – 21:21.

Ipak, u poslednjih deset minuta iskusni tim iz Aranđelovca uspeo je da slomi otpor Kragujevčanki i dođe do odlučujuće prednosti.

Milica Danilović je sa osam postignutih golova bila raspoložena za igru protiv svog nekadašnjeg kluba, dok je sa druge strane prednjačila reprezentativka Sanja Radosavljević sa sedam pogodaka.

Ovim porazom „tigrice“ su se i teoretski oprostile od borbe za titulu, budući da trenutno zauzimaju treće mesto, sa četiri boda manje u odnosu na Naisu i čak osam bodova manjka u odnosu na Izvor.

U sledećem kolu rukometašice Radničkog ugostiće Naisu.

Radnički – Izvor 23:25 (12:15)

Hala: „Jezero“.
Gledalaca: 300.
Sudije: Goran Kovač,Srđan Milosavljević.
Sedmerci:  Radnički 6(4), Izvor 5(4).
Isključenja: Radnički 8, Izvor 10 minuta.

RADNIČKI: Ćosić, Petrović 3, Stojković, Prijović 5, Tanić 1, S. Radosavljević 7, N. Radosavljević, Radović, Stajković, Simić, Lukić, Risović (10 odbrana),  Dukić 2, Tatar 1, Kulić, Todorović 4.

IZVOR: Simić Kojić 5, Radoičić, Anić, Stanić, Ilić 3, Rabata 1, Mrlješ, Tomković 5, Karić (10  odbrana), Rajović 1, Grbić, Đoković, Kačarević (1 odbrana), Danilović 8, Stefanović, Petrović 2.