„Tigrice“ preplivale Begej

Z5

Rukometašice Radničkog došle su i do desetog uzastopnog trijumfa u Super ligi Srbije, pošto su večeras savladale Proleter u Zrenjaninu sa 34:22 (17:11).

Domaćin je uspešno odolevao samo u prvih pet minuta meča, a onda su stvari polako došle na pravo mesto. Razigrale su se „Tigrice“ i jako brzo došle do pet golova prednosti. Ipak, predvođen kapitenom Dijanom Četić, domaćin je uspevao da se rezultatski održi u igri sve do kraja prvog poluvremena, koje je završeno vođstvom šampiona Srbije od 17:11.

U nastavku meča Kragujevčanke su dodale gas, stekle dvocifrenu prednost u 44. minutu i rutinski privele utakmicu kraju.

U pobedničkoj ekipi prednjačila je Aleksandra Stanisavljević sa 8 golova, dok su Katarina Stepanović i Anđela Janjušević upisale po 7 golova. Vredi istaći i sjajne učinke golmana Radničkog. Jovana Risović je imala 15 uspešnih intervencija, a Olivera Tošović 11.

U ekipi Proletera, već pomenuta Dijana Četić postigla je 11 pogodaka.

U narednom, 11. kolu „Tigrice“ će u „Jezeru“ dočekati trećeplasiranu Minakvu.