„Tigrice“ potvrdile klasu i odbranile titulu prvaka Srbije!

Žrk Radnički

Pobedom u Kikindi nad istoimenim timom od 32:27 (16:12), rukometašice Radničkog su dva kola pre kraja šampionata odbranile titulu prvaka Srbije, obezbedivši nedostižnu bodovnu prednost u odnosu na drugoplasiranu Jagodinu.

„Tigrice“ su tako još jednom potvrdile apsolutnu superiornost na domaćoj sceni, budući da je ovo izabranicama trenera Aleksandra Radosavljevića bila dvadeseta uzastopna pobeda iz isto toliko odiganih mečeva.

Kragujevčanke nisu nimalo lako stigle do večerašnjeg trijumfa. Na startu meča igralo se gol za gol, sve do sredine prvog poluvremena, kada su gošće serijom 4:0 stigle do prve veće prednosti na meču (14:10).

U drugom poluvremenu rukometašice Radničkog su nastavile da diktiraju ritam meča, a sve što su Kikinđanke uspele da urade, to je da se primaknu na dva gola zaostatka u 40. minutu (22:20). Ipak, “Tigrice“ su u nastavku dodale gas i stigle do važne pobede.

Briljirala je Anđela Janjušević sa devet pogodaka, dok je Sanja Radosavljević postigla osam.

Radnički se tako po drugi put u svojoj istoriji okitio naslovom prvaka države, a krajem ovog meseca imaće priliku da „duplira krunu“, ukoliko bude trijumfovao na završnom turniru Kupa Srbije, koji se igra u kragujevačkom „Jezeru“.

“Tigrice“ će u poslednja dva kola nacionalog šampionata dočekati najpre ekipu zrenjaninskog Proletera, u subotu 9. maja od 18 časova, a u poslednjem, 22. kolu, gostovaće Vojvodini.