„Tigrice“ pobedile Bor i osigurale opstanak

ZAČARALA MREŽU: Tijana Ćosić

Rukometašice Radničkog savladale su sinoć u „Jezeru“ ekipu Bora u 8. kolu plej-auta sa 25:23 (15:12), čime su i teoretski obezbedile opstanak u superligaškom društvu.

Kragujevačke rukometašice su od početka utakmice bile u konstantnom vođstvu, koje je svoj maksimum doseglo u 20. minutu (10:5).

Na poluvreme su popularne „tigrice“ otišle sa tri gola prednosti (15:12), da bi u nastavku ponovo stigle do maksimalnih „plus pet“ u 43. minutu (21:16). Gošće iz Bora su u 55. minutu prišle na samo gol zaostatka (23:22), ali nisu imale snage za preokret, tako da su se Kragujevčanke na kraju radovale zasluženoj pobedi.

Ovu utakmicu obeležile su sjajne odbrane golmana oba tima. Tijana Ćosić je meč završila sa čak 23 uspešne intervencije, a njena koleginica na golu Bora Marijana Ilić imala je 18 odbrana.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Jovana Stoiljković sa 8 pogodaka, a pratile su je Ivana Janković sa 6 i Dejana Kulić sa 4 gola.

U gostujućoj ekipi istakla se Sara Stankovski sa 11 postignutih golova.

Isključenja: Radnički 2 min, Bor 4 min

RADNIČKI: Ćosić (23 odbrane), Petrović 3, Begović, Jelesijević, Blagojević, Radović, Ležaja, Lukić 2, Stajković, Stoiljković 8, Blagojević,  Stepanović 2, Kulić 4, Janković 6.

BOR: Ilić (18 odbrana), Velinović, Jevtov 3, Mihajlović 2, Stankovski 11, Nikolov, Marković 1, Mitić, Milić 3, Redžeplar, Petrović 2, Nikolić 1, Simić, Radulović, Ivković.

Radnički će u okviru 9. kola plej-auta gostovati ekipi Sloge u Petrovcu na Mlavi. Taj meč na programu je u sredu, 24. maja.