„Tigrice“ dodale gas u drugom poluvremenu

Tigrice

Rukometašice Radničkog slavile su večeras novu pobedu u Super ligi. Plen popularnih „Tigrica“, u zaostaloj utakmici 5. kola, bila je niška Naisa – 28:23 (16:16).

Kragujevčanke su do novog prvenstvenog trijumfa, četvrtog po redu, došle zahvaljujući boljoj igri u drugih trideset minuta. Gošće iz Niša su pružile žestok otpor šampionkama Srbije, naročito u prvom poluvremenu, koje je obilovalo rezultatskim preokretima.

„Tigrice“ su dobro krenule, vodile sa 7:4 u 12. minutu utakmice, ali je potom usledila serija Nišlijki od četiri vezana gola za preokret (7:8). U 26. minutu gošće stižu i do četiri gola prednosti (16:12), ali se na odmor ipak odlazi sa nerešenim rezultatom – 16:16.

Nastavile su Nišlijke da „muče“ domaće rukometašice i u uvodnih desetak minuta nastavka. Konačno, u periodu između 40. i 45. minuta, „Tigrice“, predvođene Anđelom Janjušević i Ivanom Prijović, prave mini seriju od 5:0 i dolaze do šest golova prednosti (25:19), čime su faktički i prelomile meč.

Najveće zasluge za novi prvenstveni trijumf ekipe Radničkog pripadaju svakako Jovani Risović, koja je čak 22 puta zaustavljala loptu na putu ka svom golu. Naravno, ne treba zanemariti ni učinak gore pomenutih Anđele Janjušević sa 10 i Ivane Prijović sa 7 golova, kao i Sanje Radosavljević koja je pet puta tresla mrežu Nišlijki.

Sa druge strane, Hristina Nedeljković je sa 10 postignutih golova bila ubedljivo najbolja pojedinka u timu sa Nišave.

„Tigrice“ su ovom pobedom sačuvale prvo mesto na tabeli, sa 9 osvojenih bodova, a naredni meč u Super ligi odigraće već u subotu, kada će dočekati starog rivala, ekipu Jagodine.

ŽRK Radnički Kragujevac – ŽRK Naisa Niš 28:23 (16:16)

Kragujevac
Dvorana: „Jezero“
Gledalaca: 200
Sudije: Branka Marić, Zorica Mašić
Sedmerci: Radnički 5(4), Naisa 8(5)
Isključenja: Radnički 8 min, Naisa 2 min

RADNIČKI Kragujevac: Ćosić,Petrović 1, Stojković, Prijović 7,Tanić, Radosavljević S. 5,. Radović 3, Stajković ,Simić, Lukić, Risović ( 22 odbrane), Dukić 2,Tatar,Kulić, Todorović,Janjušević 10 .

NAISA Niš: Popović (3 odbrane), Nikolić 1, Veljković 1, Milojević 1, Pešić, Mitrović M. 1, Đoković 4, Stefanović, Radović 3, Nedeljković 10, Petković, Zdravković J., Mitrović N., Zdravković T. 1, Tanasković, Filipović 1.

IGRAČ UTAKMICE: Jovana Risović