“Tigricama“ bod iz Nove Pazove

U zaostaloj utakmici 13. kola Superlige, rukometašice Radničkog igrale su nerešeno 22:22, sa ekipom Maks Sporta u Novoj Pazovi.

Domaći tim je u prvom poluvremenu konstantno bio u prednosti, koja nije prelazila tri gola, koliko je bilo i prilikom odlaska na odmor (11:8).

U nastavku igračice Radničkog su zaigrale znatno angažovanije. Uspele su da utakmicu vrate u rezultatski izjednačenje tokove, a neretko su imale i gol prednosti.

Čini se da je šansa za trijumfom propuštena posle vođstva od 21:19, ostvarenom u 57. minutu. Maks Sport je uspeo da se vrati u meč, a samo zahvaljujući odličnoj Oliveri Tošović na golu, koja je u poslednjoj sekundi meča odbranila već viđen pogodak, meč je završen bez pobednika.

U kragujevačkom timu najefikasnije su bile Sanja Radosavljević sa šest i Marija Kuharović sa pet golova, a Tošovićeva je imala 15 odbrana.

Zbog pomeranja termina igranja utakmica za Kup, rukometašice Radničkog pred sobom će imati slobodan vikend, a novi prvenstveni duel zakazan je za subotu, 2. mart, kada će se sastati sa Crvenom zvezdom u Beogradu.