Težak poraz fudbalera Radničkog u Užicu

Fudbaleri Radnickog pre pocetka utakmice sa BSK-om

Fudbaleri Radničkog 1923 poraženi su na gostovanju Slobodi u Užicu sa 1:5 (1:4), u utakmici 24. kola Prve lige Srbije. Užičani su bili nemilosrdni na svom „Begluku“ i napunili mrežu Kragujevčana, koji su po drugi put u ovoj sezoni „popili petardu“ na jednom gostovanju.

Vidno motivisani domaćin, koji se grčevito bori za opstanak u prvoligaškom društvu, poveo je u 3. minutu autogolom mladog defanzivca Radničkog Davida Nikolića, koji je nespretno reagovao nakon jednog kornera i zatresao mrežu spostvenog tima.

Igrao se 14. minut kada je Sloboda duplirala prednost. Tasić je centrirao, a Đorđević postigao prvi od svoja tri gola na ovom meču. Tri minuta kasnije Kragujevčani smanjuju rezultat preko Stevića, da bi u 33. minutu ponovo na scenu stupio Đorđević, koji je krunisao jednu lepu akciju svog tima.

Do isteka prvih 45 minuta susreta Đorđević je stigao da upiše i het-trik, nakon što je lob udarcem, popularnom „kiflom“, po treći put savladao Jovana Najdanovića.

Tačku na ovu utakmicu stavio je Jeremić nakon centaršuta Đorđevića, koji je tako pored tri postignuta gola upisao i asistenciju, čime je sa pravom poneo epitet igrača susreta.

„Đavolčićima“ ostaje da izvuku pouku sa ovog gostovanja, kako bi se bar časno oprostili od prvoligaškog karavana. Priliku da poprave utisak izabranici Radovana Radakovića imaće u sredu, 4. maja, kada će na svom „Čika Dači“ ugostiti ekipu Loznice, još jednog „davljenika“.