Takmičari „Pirata“ dominantni na prvom „Pirat openu“

Mihailović Dunja i Belić LjubicaDunja Mihailović i Ljubica Belić, članice PK „Foka“

U organizaciji Plivačkog kluba „Pirat“, proteklog vikenda je na zatvorenom bazenu SC „Park“ održan prvi međunarodni plivački miting „Pirat open“, na kome je učešće uzelo 22 kluba, sa ukupno 435 plivača.

Pored domaćih klubova, vredi istaći da je na ovom takmičenju učestvovala i jedna ekipa iz Bugarske. Učešće su uzeli svi kragujevački plivački  klubovi. Pored domaćina „Pirata“, koji je imao i najveći broj plivača (108), učestvovali su i „Radnički“ sa 55 plivača, „Foka“ (39), „Delfin“ (20) i „Ajkule“ sa 5 takmičara.

Najuspešniji bio je domaćin, ekipa „Pirata“, koja je osvojila i prvo mesto u generalnom plasmanu sa 2662 boda. „Radnički“ je zauzeo drugo mesto sa 1467 bodova, „Foka“ četvrto sa 706, a „Delfin“ petnaesto mesto sa 266 boda. Najveći broj zlatnih medalja takođe su osvojili takmičari „Pirata“, ukupno 30, „Foki“ je pripalo 11 medalja, a „Radničkom“ 5.

U apsolutnoj konkurenciji najbolja takmičarka bila je Đurđa Tošić iz „Pirata“, a najbolji plivač Lazar Lekić iz paraćinske „Crnice“.

Ljubica Belić i Dunja Mihajlović iz kragujevačke „Foke“ bile su najbolje među plivačicama uzrasta od devet, odnosno deset godina, dok su takmičarke „Pirata“, Anja Stević i Đurđa Tošić, trijumfovale u konkurenciji dvanaestogodišnjakinja i četrnaestogodišnjakinja.

Među dečacima istakao se David Tucaković iz „Pirata“, koji je zauzeo prvo mesto kod plivača uzrasta od 16 do 17 godina.

Već naredne subote, 2. maja, na kragujevačkom plivalištu biće održan i drugi „Đurđevdanski kup“, u organizaciji PK „Foka“.