Sušičani zaustavljeni na Ubu

U trećem, vanrednom kolu Srpske lige Zapad fudbaleri Sušice danas su prekinuli pobednički niz od dva susreta. Izgubili su na stadionu „Dragan Džajić“ u Ubu od domaćeg Jedinstva sa 2:3, koje je ovom pobedom preteklo Sušicu i izbilo na drugu poziciju na tabeli.

Nenad Đurđević je na gostovanju u Ubu postigao svoj četvrti gol u sezoni, ali je njegova Sušica ipak izgubila bodove

Susret u Ubu bio je neizvestan maltene do poslednjeg sudijskog zvižduka. Dva puta su domaći igrači bili u vođstvu, ali se kragujevački srpskoligaš nije predavao i propustio je dve velike šanse za bolji konačan rezultat.

Domaći tim je već u četvrtom minutu stekao rezultatsku prednost. Posle akcije po levoj strani i nabačene lopta pred gol Kragujevčana, Gavrović je zatresao mrežu Sušice.

Izjednačio je Nenad Đurđević u 20. minutu. Velike zasluge za ovaj pogodak idu na račun Vladimira Božovića, koji je idealno poslužio loptom svog saigrača, a on je akciju završio preciznim udarcem sa oko 15 metara.

Ekipa Jedinstva je u finišu prvog poluvremena došla i do drugog vođstva. Posle šuta Gavrovića, lopta je na putu ka golu zakačila mladog Andrejevića, promenila pravac i prevarila golmana Veličkovića.

Treba reći da je u prvom poluvremenu Đurđević uzdrmao prečku, tako da su Sušičani imali za čim da žale. Na kraju je domaći tim otišao na odmor sa golom prednosti.

Fudbaleri Sušice nisu se predavali i pokušavali su što pre da izjednače. To su uspeli u 65. minutu preko novajlije Jovovića, posle ubacvanja Đukića sa leve strane. Par minuta kasnije, Živadinović je izašao sam pred golmana, ali nije uspeo da ga savlada.

Gol odluke postignut je u finišu utakmice. Četri minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka, rezervista Đokić je preciznim udarcem sa preko 20 metara iznenadio golmana Veličkovića i postavio konačan rezultat – 3:2 za Jedinstvo.

Tako su Kragujevčani posle pobede u Gornjem Milanovcu i protiv RSK-a u Kragujevcu propustili priliku da se sa Uba danas vrate neporaženi. Priliku za popravni imaće već u nedelju protiv Lozničana pred svojim navijačima.

JEDINSTVO (UB) – SUŠICA 3:2 (2:1)

UB
Stadion: „Dragan Džajić“
Gledalaca: 600.
Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo).
Pomoćnici: Nemanja Petrović, Slobodan Pavlović (obojica iz Užica).
Strelci: Gavrović u 4. i 43. i Đokić u 86. za Jedinstvo, a Đurđević u 20. i Jovović u 65. minutu za Sušicu.
Žuti kartoni: Mijatović, Radojičić, Gavrović (Jedinstvo).

JEDINSTVO: Jovanović, Mijatović, Rajović, Tomić,Andrić (od 52. Đokić), Radivojević (od 90 Jovičić), Petrović (od 57. Z. Radojičić), Jelačić, Milanović, N. Radojičić, Gavrović.

SUŠICA: Veličković, Baroš, Obradović (od 56. F. Đurović), Jovović (od 65. S Božović), Nedović, Đurđević, Cvijović, Đukić, Živadinović, V. Božović, Andrejević (od 62. Dobrić).

U ostalim susretima 3. kola Srpske lige Zapad postignuti su sledeći rezultati: Borac 1926 – Budućnost (V) 2:0, , Šumadija (A) – Proleter Mihajlovac 2:1, Tutin –  Mladi radnik 4:2, Mokra gora – Sloga 33 (PM) 0:2, Takovo – Jošanica 2:0, RSK – Trepča 1:1, Loznica – Sloga (KV)  3:1, Mačva 1929 (B) – Sloga (PŽ) 0:2.

U narednom kolu Sušica u nedelju, sa početkom u 16.30 časova, dočekuje ekipu Loznice.

Tekst: M. Jovičić