Sušičani uspešniji u Palilulama (FOTO)

Fudbaleri Sušice pokazali bolju spremnost pred start nove sezone i pobedili Arsenala

U poslednjoj proveri pred početak nove sezone u Zoni „Morava“, na stadionu u Palilulama sastali su se Arsenal i novi zonaš Sušica, koji je odigrao sa više motiva i pobedio sa 2:1, iako je Arsenal prvi došao u vođstvo.

Treba reći da je ekipa trenera Željka Buzića nastupila u „šarenolikom“ sastavu, bez sedmorice prvotimaca iz prethodne sezone, koji su napustili klub, kao bez i petorice iskusnih igrača koji su bili sprečeni da nastupe na ovom susretu, a među kojima su i kapiten Lazović i golman Rafailović.

U timu Arsenala nastupila su i četiri mlada igrača iz Apolona, kao i golman Đokić iz Jadrana i Đurić iz Radničkog 1923. Ovaj sastav nije opravdao očekivanja, iako je nova sezona na pragu, i olako je primio dva gola. Ovo je bio drugi poraz Palilulaca u ovom pripremnom periodu, pošto ih je pre toga Gruža pobedila sa 4:2, dok je jedina pobeda zabeležena u utakmici sa omladincima Radničkog 1923 – 3:2.

Za Sušičane je ovo bio peti probni susret. Pobedili su najpe Gružu (4:2) i Orlovac iz Mrčajevaca (1:0), igrali nerešeno sa Takovom i Radničkim iz Kovača kod Kraljeva na turniru u Ljubiću (oba puta po 1:1), a izgubili su od Radničkog 1923 u prvoj proveri sa 2:3.

U duelu gradskih zonaša, Arsenal je dobro počeo susret i češće napadao. Posle propuštene šanse novajlije Đurića, u 12. minutu Stefanović je iz slobodnog udarca savladao golmana Najdanovića, koji je u protekloj sezoni nosio dres Radničkog 1923.

Stefanovic (sa loptom)  doveo Arsenal u vodjstvo za 7.08.2016Zlatko Stefanović (sa loptom) doveo domaćina u vođstvo

Međutim, Sušičani se nisu predavali i brzo su se vratili u igru. Stvarali su šanse i u 35. minutu uspeli i da izjednače. Pred golom Arsenala, posle centaršuta sa desne strane, u gužvi se najbolje snašao kapiten Okiljević i iz blizine odbijenu loptu poslao u mrežu. Iskusni vezista novog zonaša Sušice Okiljević ponovo se upisao u listu strelaca u poslednjem minutu prvog poluvremena, kada je postigao efektan pogodak sa oko 20 metara i preokrenuo rezultat u korist svoje ekipe.

Okiljevic, kapiten Susice, za 7.08.2016Kapiten Okiljević sa dva pogotka obezbedio pobedu novog zonaša Sušice

U drugom poluvremenu Arsenal je bio nadmoćniji i propustio tri – četiri povoljne prilike za gol. Stefanović je ušao preko leve strane i iz blizine umesto mreže pogodio stativu. Na drugoj strani uzvratio je novajlija u redovima Sušičana Božović, koji je došao iz gružanskih Bara, ali je golman Arsenala uspeo loptu da izbaci u korner.

U 75. minutu Stefanović je izašao pred golmana Sušice Bulatovića, koji je branio u drugom poluvremenu, ali iz dva puta nije uspeo da ga savlada i izjednači rezultat.

ARSENAL – SUŠICA 1:2 (1:2)

Stadion: U naselju Palilule.
Gledalaca: 50.
Sudija: Nebojša Vukadinović (Kragujevac).
Strelci: Stefanović u 12, Okiljević u 35. i 45. minutu za Sušicu.

ARSENAL: Đokić, Obradović, Baroš. Terzić, Ignjatović, Todorov, Đurić, Milutinović, Stević, Stefanović, Otović. Igrali su još: Milovanović, Srećković, Kondić, Obradović, Janjoš.

SUŠICA: Najdanović, Filipović, Pavlović, Kidišević, Marković, Vasojević, Beganaj, Božović, Nikolić, Okiljević, Mujezinović. Igrali su još: Bulatović, Popović, Đukić, Vidić.

Narednog vikenda počinje prvenstvo u Zoni „Morava“. Na stadionu u Palilulama, u gradskom derbiju za bodove, Arsenal dočekuje Slaviju, a Sušica gostuje u Gornjem Milanovcu gde se sastaje sa Takovom.