Sušičani u finalu Kupa FSRZS

Fudbaleri Sušice uspešno su preskočili i drugu prepreku u Kupu Fudbalskog saveza regiona Zapadne Srbije. „Plavi“ sa Sušičkog brda danas su na svom terenu nadigrali nekadašnjeg superligaša Slobodu iz Užica – 3:0 (1:0), i plasirali se u finale regionalnog takmičenja.

Mada su pre samo tri dana vojevali zahtevnu bitku za bodove protiv lajkovačkog Železničara, učenici Miroslava Stakića smogli su snage da naprave odlučujući korak ka finalu Kupa FSRZS.

Užičani su Sušičanima suprotstavili kombinovan sastav sa šestoricom debitanata, koji nije bio kadar da odgovori snazi ekipe Miroslava Stakića, evidentno željne još jednog rezultatskog uspeha.

Mladi napadač Sušice Strahinja Obradović potvrdio je da se nalazi u usponu forme tako što je u 29. minutu matirao čuvara mreže Slobode Luku Savića i doveo svoj tim u vođstvo.

Za novu radost u taboru Sušičana bio je zadužen Filip Đurović, koji je u 57. minutu povisio na 2:0.

Tačku na današnji susret, odigran po izuzetno lepom i sunčanom vremenu na stadionu u kragujevačkom naselju Sušica, stavio je Aleksandar Ljubisavljević tri minuta pre kraja utakmice.

Fudbaleri Sušice će za protivnika u finalu Kupa FSRZS imati Proleter iz Mihajlovca, koji je u drugom polufinalnom duelu pobedio čačanski Borac 1926 identičnim rezultatom – 3:0. Utakmica je zakazana za sredu, 2. septembar, od 16 časova i 30 minuta na stadionu Sušice.

SUŠICA – GFK SLOBODA 3:0 (1:0)