Sušičani spremni i pojačani

Iako su obe ekipe nastupile u nekompletnim sastavima, u poslednjoj probi pred nastavak prvenstva u Prvoj gradskoj ligi Kragujevca, po lepom vremenu, prikazana je zanimljiva igru. Od lidera na tabeli Slobode više se očekivalo, jer je u finišu susreta morala da se spašava od poraza. Sušica pojačana sa nekoliko igrača u zimskom prelaznom roku pokazala je da je prebrodila krizu i da će se boriti za mesto u gornjem delu tabele.

Grbičani su prvi došli u vođstvo izvanrednim pogotkom štopera Jovana Đorđevića u 24. minutu iz slobodnog udarca sa oko l8 metara. Ovaj igrač imao je i peh, jer se nekoliko minuta kasnije zbog povrede zadnje lože morao da izađe iz igre, tako da na startu prvenstva neće moći pomogne svojoj ekipi.

Sušica je izjednačila u 32. minutu posle slobodnog udarca Zorana Radosavljevića Zube, koji trenutno obavlja i funkciju trenera i predsednika kluba. Nabacio je sa desne strane, a Jasminu Mujazinoviću nije bilo teško da loptu skrene pored golmana Marjanovića u mrežu.

U drugom poluvremenu Sučičani su pojačali tempo igre. U 60. minutu Uglješa Okiljević, koji je ranije igrao i u Radničkom, iskoristio je grešku u odbrani Slobode i preokrenuo rezultat u korist svoje ekipe na 2:1. Da su Stevanović i Radosavljević bili malo precizniji Sušičani su mogli da povećaju vođstvo.

Čast Slobode, koja ima 16 bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Slogu iz Desimirovca, spasio je Uroš Antunović u 83. minutu posle nesporazuma golmana Markovića i odbrane Sušice i tako izjednačio na 2:2.

U samom finišu susreta Stevanović je imao šansu da obezbedi pobedu Grbičanima, ali je Stevanović glavom loptu umesto u mrežu poslao golmanu u ruke.

– Sada smo jači za nekoliko igrača. Najveće pojačanje je, svakako, dolazak Budimira Đukića, iz batočinske Sloge, inače, ranijeg igrača Radničkog. Cilj nam je da zauzmemo mesto u gornjem delu tabele, a da u narednoj sezoni pokušamo da se vratimo i u zonu,gde smo i bili, rekao nam je Zoran Radosavljević Zuba “alfa i omega” Sušice.

Stadion: “FK Sušica“.
Gledalaca: 50.
Sudija: Marko Dimitrijević (Kragujevac).
Strelci: 0:1 J.Đorđević 24.min, 1:1 Mujazinović 32.min,  2:1 Okiljević 60min, 2:2 Antunovć 83.minut.

SUŠICA: Marković, T.Tomašević, Radosavljević, Jevremović, Cvetković, Mujazinović, Milenković, Đukić, Mojsilović, Stefan Todorović, U. Tomašević. Igrali su još: Nedeljković, Stevan Todorović, Blagojević, Okiljević.

SLOBODA: Marjanović, Mitrović, Aleksić, Veljović, J. Đorđević, Vuković, Nešković, Obradović, U. Đorđević, Simić, Vuković. Igrali su još: Petrović, Zdravković, Antunović, Stevanović.