Sušičani se preokretom „obogatili“ u Bogatiću

Posle poraza od Loznice pred svojim navijačima, fudbaleri Sušice danas su na „popravnom“ u Bogatiću savladali Mačvu sa 2:1 golovima Stojanovića i Đurđevića, čime su ostali u trci za vrh tabele u Srpskoj ligi „Zapad“.

Nenad Đurđević (plavi dres) pogotkom u samom finišu utakmice u Bogatiću doneo važnu pobedu Sušici.

Ekipa Sušice otišla je u Bogatić da popravi utisak i nadoknadi gubitak tri boda na svom stadionu od prošle nedelje, u čemu je i uspela. Izabranici trenera Miroslava Stakića bez prvog golmana Veličkovića, koji zbog privatnih obaveza nije branio, ofanzivnom i borbenom igrom u toku cele utakmice bili su bolji i uspeli da postignu dva gola, što je bilo dovoljno i za pobedu protiv pretposlednje ekipe na tabeli.

Iako su se prvi radovali igrači Mačve, gosti iz Kragujevca uspeli su brzo da se vrate u igru i izjednače, a u finušu utakmice i preokrenu rezultat u svoju korist.

Oba pogotka postignuta su u finišu prvog poluvremena. Prvi su se radovali domaći igrači koji su preko ofanzivca Filipa Obradovića, posle kontranapada preko leve strane, došli do rezultatske prednosti. Međutim, radost igrača Mačve kratko je trajala. Četiri minuta kasnije ili preciznije u poslednjem minutu pred odlazak na odmor, izjednačio je posle kornera mladi Matija Stojanović, koji je kao pojačanje stigao u Sušicu iz Radničkog 1923.

U drugom poluvremenu obe ekipe krenule su izuzetno motivisane sa istom željom da sačuvaju svoju mrežu, ali i postignu gol koji će odlučiti meč. Više sreće i spretnosti u tome imali su gosti iz Kragujevca, koji su dva minuta pre kraja utakmice postigli pogodak za preokret rezultata u svoju korist i pobedu od 2:1. Odlučujući gol, treći put u ovoj sezoni, postigao je napadač Nenad Đurđević, prvi strelac ekipe, u 88. minutu. Bio je to još jedan pogodak ovog vrsnog strelca, koji je Sušici doneo treću pobedu u ovoj sezoni. Zasluge za ovaj pogodak pripadaju i Živadinoviću zbog nesebične asistencije, posle lepe akcije Sušice koju je na radost kragujevačkog srpskoligaša završio Đurđević.

Podsetimo, Đurđević je na pet utakmica postigao sedam golova. Po dva puta u listu strelaca upisao se u susretima sa RSK-om iz Rabrova i Loznicom, njegov pogodak odlučio je pobednika u Gornjem Milanovcu i danas u Bogatiću, a strelac je bio i u Ubu, kada je Sušica izgubila od Jedinstva (2:3).

Bodovi osvojeni u Bogatiću su izuzetno važni za ekipu Sušice, koja se, posle poraza protiv Loznice i Jedinstva u Ubu, sa devet bodova vraća u gornji deo tabele i ostaje u trci za sam vrh. Međutim, ovi bodovi imaće pravu „težinu“ tek ukoliko se „overe“ u derbiju već u sredu sa Slogom iz Požege u Kragujevcu.

MAČVA (B) – SUŠICA 1:2 (1:1)

Stadion: Gradski u Bogatiću.
Gledalaca: 300.
Sudija: Ljubiša Borisavljević (Ivanjica).
Strelci: Obradović u 41. za Mačvu, a Stojanović u 45. i Đurđević u 88. minutu za Sušicu.
Žuti kartoni: Salkunić, Gavrić (Mačva), Jovović, Živadinović, F. Đurović (Sušica).

MAČVA: B. Đokić, Đorđić, Puzić, M. Đokić, Salkunić (od 50. Isaković), Uglješić,Adamović, Gavrić, Martinović, Obradović (od 63. Petrović), Nikolić.

SUŠICA: Bulatović, Obradović (od 78. Ljubisavljević), Baroš, Jovović (od 46. S. Božović), Nedović, Đurđević, Stojanović (od 55.F. Đurović), Cvijović, Đukić, Živadinović, V. Božović.

U ostalim susretima 5. kola Srpske lige „Zapad“ postignuti su sledeći rezultati: Šumadija (A) – Budućnost Krušik 0:0, Tutin – Borac 1926 (Č) 1:0, Mokra gora – Proleter Mihajlovac 1:1, Takovo – Mladi radnik 0:0, Jedinstvo (Ub) – Jošanica 1:0, Loznica – Trepča 0:0, Sloga (PŽ) – Sloga (KV) 1:0. Susret RSK – Sloga 33 (PM) odigraće se sutra.

I pored poraza čačanski Borac je i dalje u vođstvu sa 12 bodova, Jedinstvo (Ub) je na drugom mestu sa dva bodova manje, a Sušica sa Slogom 33, koja ima utakmicu manje, Trepčom i Slogom (PŽ), ima po devet sakupljenih bodova.

U narednom kolu (sreda, 11. septembar) Sušica dočekuje Slogu iz Požege, što će biti i derbi kola.

Tekst: M. Jovičić