Sušičani remizirali u Markovcu

U sedmom kontrolnom susretu fudbaleri novog kragujevačkog srpskoligaša gostovali su u Markovcu, gde su sa zonašem Napretkom odigrali nerešeno – 3:3. Dva pogotka za Kragujevčane postigao je Đurđević, a jednom se u listu strelaca upisao i Jovović. U subotu Sušica gostuje u Paraćinu i sastaje se sa Jedinstvom.

Fudbaleri Sušice naporno se pripremaju za takmičenje u višem rangu i nedeljno igraju po dve utakmice

Dok izabranici trenera Miroslava Stakića privode kraju pripreme za novu sezonu, uprava kluba sa sušičkog brda užurbano radi na renoviranju igrališta, kako bi ispunilo uslove koji će zadovoljiti kriterijume srpskoligaškog takmičenja.

Ekipa Sušice odigrala je prijateljski susret u Markovcu kod Velike Plane, gde nastupaju i neki kragujevački fudbaleri. Bio je to sedmi susret u gostima u ovom pripremnom periodu zbog radova na stadionu na sušičkom brdu, koji u novom ruhu odiše plavom bojom i izvanrednom travnatom površinom.

Stadion u Sušici dobija novi izgled o čemu brine i Milan Popović, potpredsednik kluba

Na utakmici sa zonašem Napretkom, fudbaleri Sušice krenuli su u izvanrednom ritmu i za samo sedamanest minuta postiglii tri pogotka.

Samo što je počeo susret, bilo je 1:0. U trećem minutu novajlija Đukić, koji je došao sa Bubnja, izveo je udarac iz prekida i nabacio loptu pred gol Markovčana, gde se najbolje snašao iskusni napadač Nenad Đurđević, pojačanje iz Smedereva, inače dobro poznat ljubiteljima fudbala u Kragujevcu, jer je nosio dres Radničkog 1923  i Šumadije 1903. On je pokazao da će uz Živadinovića, najboljeg strelca Sušice u protekloj sezoni, predstavljati značajno pojačanje napadačkog reda novog srpskoligaša.

Osam minuta kasnije Sušičani su duplirali vođstvo, a strelac je bio još jedan novajlija Marko Jovović, koji je u tandemu sa Borisom Dobrićem došao iz Sloge (Petrovac na Mlavi). On je solo prodorom prošao kroz odbranu Napretka i povećao prednost Sušice na 2:0.

Domaći tim brzo je konsolidovao svoje redove i uspeo da postigne pogodak. U 13. minutu napadač Todorović je uz asistenciju Kojadinovića, koji je presekao napad gostiju iz Kragujevca, lob udarcem smanjio vođstvo kragujevačkog srpskoligaša.

U 17. minutu efektan pogodak za Sušicu postigao je ponovo Đurđević. Bio je to precizan udarac iz prekida sa oko dvadesetak metara pod prečku, koji golman Markovčana Risimović nije mogao da zaustvi. Tako je Sušica povećala prednost ponovo na dva gola razlike – 3:1.

Svojim drugim pogotkom na utakmici Todorović je smanjio minus na 2:3, posle akcije u kojoj su učestvovali Đuričić i Đorđe Slavković, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Posle odmora trener Stakić je dao šansu ostalim igračima koje imao na spisku juče u Markovcu, ali manje raspoloženim u napadu od svojih saigrača iz prvog dela susreta.

Seriju pogodaka završio je Todorović  het-trikom u 50. minutu i izjednačio na 3:3. Posle centaršuta i povratne lopte Golubovića, trostruki strelac domaćeg tima šutirao je neodbranjivo pod prečku.

U nastavku se igra odvijala uglavnom na sredini terena sa pokušjima da se kontranapadima dođe i do pobede, ali je rezultat ostao nepromenjen.

NAPREDAK (Markovac) – Sušica 3:3 (2:3)

Stadion: U Markovcu.
Gledalaca: 50.
Sudija: Đorđe Jokić (Velika Plana).
Strelci: Todorović u 13, 25. i 50. za Napredak, a Đurđević u 3. i 17. i Jovović u 11. minutu za Sušicu.

NAPREDAK: S. Risimović, Ćirić, Simić, Golubović, N. Risimović, Kojadinović, P. Slavković, Đuričić, Đ. Slavković, Maricanović, Todorović. Igrali su još: Manasijević, Živojinović, Kostadinović, Maksić, Marković.

SUŠICA: Bulatović, Dobrić, Đukić, Nedović, V. Božović, Jovović, S. Božović, Đurđević, Živadinović, Cvijović, L. Đurović. Igrali su još: Bošković, Ilić, Ljubisavljević, Stojanović, Maksimović, F. Đurović, Kukić, Đorđević, Andrejević, Obradović.

Do početka nove sezone Sušičani su planirali da odigraju još tri probne utakmice. U subotu putuju u Paraćin, gde će se sastati sa Jedinstvom. Za sredu je bio planiran susret sa Vodojažom u Grošnici, ali je došlo do izmene. Zbog otvaranja renoviranog stadiona dogovorena je prijateljska utakmica sa selekcijom beogradskog superligaša Rada. U generalnoj probi Sušića će odmeriti snage sa paraćinskim Borcem.

Probnu utakmicu odigrala je i ekipa Šumadije 1903, koja je na Bubnju dočekala Karađorđa iz Topole, a susret je završen bez pogodaka. U nedelju zonaš sa Bubnja sastaje se sa imanjakom iz Toponice, a generalna proba zakazana je protiv Mihajlovca u nedelju 11.avgusta.