Sušičani remizirali sa Trepčom u poslednjoj proveri

Fudbaleri kragujevačkog srpskoligaša Sušice danas su, u petoj pripremnoj utakmici, ugostili ekipu Trepče na igralištu u Beloševcu i odigrali bez pogodaka – 0:0.

Ekipa Sušice, na čelu sa trenerom Miroslavom Stakićem, moraće još dosta da radi do nastavka sezone

Bila je to poslednja provera Sušice u ovom pripremnom periodu, jer je planirani susret sa Jošanicom iz Novog Pazara, koji je bio dogovoren za naredni vikend, na kraju odložen, pa je utakmica sa srpskoligašem sa Kosova predstavljao ujedno i generalnu probu Kragujevčana pred nastavak sezone polovinom marta.

Na utakmici u Beloševcu prikazan je fudbal ispod srpskoligaškog nivoa. Mnogo više se očekivalo, posebno od izabranika trenera Miroslava Stakića, koji ne može da bude zadovoljan sa onim što su prikazali njegovi izabranici. Oni su za protivnika imali ekipu Trepče, koja im je nanela poraz u prvenstvenoj utakmici, odigranoj protekle jeseni u Kragujevcu.

Pojačana ekipa Trepče pokazala da je bolje pripremljena, ali nije postigla gol

Ekipa Trepče došla je u pojačanom sastavom i sa novim trenerom  Tomasom Vasovim, koji je u protekloj polusezoni vodio srpskoligaša Tutina. Pokazala je više želje i bolje odigrala u prvom poluvremenu, ali nije uspela da to kruniše pogotkom, pre svega zahvaljujući sigurnim odbranama novog golmana Sušice Pešića, koji uz Vulića iz kraljevačke Sloge predstavlja jedino pojačanje Sušičana u nastavku sezone.

U 12. minutu sa ivice šesnaesterca šutirao je Mihajlović, a tri minuta kasnije i Milošević, ali je oba puta Pešić sigurno intervenisao i sprečio vođstvo gostiju.

Igrače Sušice nisu uspevali da uspostave pas igru, pa su pokušavali dugim loptama i preko krilnih pozicija da dođu do gola, ali je čvrsta odbrana gostiju uspešno zaustavljala njihove akcije.

U 30. minutu Trepča je preko Šobota pokušala da iznenadi golmana Sušice, ali nije uspela, pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

U drugom poluvremenu trener Stakić osvežio je ekipu mlađim igračima i to je donekle promenilo odnos snaga na terenu.

Prvi ozbiljniji udarac na gol Trepče u 65. minutu uputio je Filip Đurović, ali je to bio lak plen za iskusnog golmana Milentijevića. Desetak minuta pre kraja utakmice Đukić je iz slobodnog udarca dobro šutirao, međutim, golman Trepče uspeo je krajnjim naporom da loptu prebaci preko prečke.

To je bilo sve što su gledaoci mogli da vide danas na poslednjoj proveri srpskoligaša u Beloševcu, koja je završena bez golova i pobednika.

Fudbaleri Sušice su tako period pripremnih utakmica okončali sa dve pobede, isto toliko remija i jednim porazom. Sušičani su bili bolji od omladinaca Radničkog 1923 i Zlatibora, remizirali su sa Jagodinom i danas Trepčom, a jedini poraz pretrpeli su od Borca u Čačku. Treba reći da ekipa sa sušičkog brda niti jednu probnu utakmicu nije odigrala na svom terenu, jer je odlučeno da se sačuva teren stadiona u Sušici.

Treneru Sušice Miroslavu Stakiću ostaje na raspolaganju još dve nedelje (zbog otkazivanja utakmice sa Jošanicom) da kroz treninge i razgovore sa igračima otkloni nedostatke i greške iz pripremnog perioda, kako bi ekipa sa još više snage i motiva dočekala nastavak prvenstva. Sušičani su u jesenjoj polusezoni osvojili 26 bodova, tri više od Trepče, i prezimili u gornjem delu tabele, na osmom mestu.

Prvenstvo se nastavlja 14. marta, a na startu prolećne polusezone Sušica dočekuje ekipu Takova iz Gornjeg Milanovca.

SUŠICA – TREPČA 0:0

Igralište: Kraj pruge u Beloševcu.