Sušičani prigrlili trofej

Vitrine Fudbalskog kluba Sušica od danas su bogatije za trofej namenjen osvajaču Kupa Fudbalskog saveza regiona zapadne Srbije. Ekipa trenera Miroslava Stakića je u finalu ovog takmičenja uspela da savlada Proleter Mihajlovac posle preokreta u drugih 45 minuta – 3:1 (0:1).

Zbog poštovanja propisanih epidemioloških mera u vezi sa koronavirusom današnja utakmica na Sušičkom brdu odigrana je pred praznim tribinama, tako da su simpatizeri Sušice ostali uskraćeni ličnog prisustva ispisivanju jedne važne stranice u devet decenija dugoj istoriji kragujevačkog kluba.

Mada je ekipa trenera Miroslava Stakića u ovaj susret ušla sa ulogom favorita, put do konačnog trijumfa bio je poprilično trnovit. Zonaš iz Mihajlovca „pokazao je zube“, naročito u prvom poluvremenu, ali je u nastavku susreta došao do izražaja individualni kvalitet fudbalera Sušice, koji su na kraju zasluženo došli do pobedničkog pehara i plasmana u glavni žreb Kupa Srbije.

A nije sve krenulo kao po planu za Kragujevčane. Igrao se 11. minut kada je Miloš Nikoličić lepim udarcem glavom sa roglja peterca obezbedio vođstvo gostujućoj ekipi.

Samo minut kasnije Sušica je mogla do izjednačenja preko Đurđevića, ali je golman zonaša iz Mihajlovca Jovica Dobrić odličnom reakcijom sprečio iskusnog golgetera da se upiše u listu strelaca.

Pouzdani čuvar mreže Proleter Mihajlovca i napadač Sušice ponovo su se našli „oči u oči“ u 15. minutu, kada je dosuđen kazneni udarac u korist kragujevačkog tima. Još jednom je kao pobednik izašao Dobrić, koji je pročitao Đurđevićev udarac sa „kreča“.

Nije to bio kraj Đurđevićevoj reviji promašaja, budući da je svega nekoliko minuta nakon promašenog penala iz izgledne pozicije pred golom gostiju šutirao pravo u Dobrića.

Malo je falilo da Sušičane u finišu prvog poluvremena stigne kazna za sve neiskorišćene prilike, kada je strelac vodećeg gola za goste iz Mihajlovca Miloš Nikoličić uzdrmao prečku.

Trener kragujevačkog srpskoligaša Miroslav Stakić je na startu drugog poluvremena bio prinuđen da izvrši izmenu i na teren pošalje iskusnog Vladimira Božovića. Upravo je ulazak u igru proverenog internacionalca i kapitena Sušice preokrenuo tok utakmice u korist domaćeg tima.

U 50. minutu glavni sudija utakmice Dragan Čolović, koji inače sudi i mečeve u Super ligi, dosudio je i drugi kazneni udarac za Sušicu, nakon što je Dalibor Ivković igrao rukom u šesnaestercu svog tima. Ovoga puta odgovornost je preuzeo Vladimir Božović, ali se nakon njegovog udarca sa jedanaest metara lopta odbila od prečke, da bi se na pravom mestu našao „stari lisac“ Nenad Đurđević i glavom je prosledio u praznu mrežu, iskupivši se tako za prethodne promašaje.

Izjednačujući pogodak je delovao kao najbolji mogući stimulans za fudbalere Sušice, koji su krenuli još žustrije ka golu svog rivala, u želji da dođu do potpunog preokreta.

Nisu se dugo načekali učenici Miroslava Stakića. Samo šest minuta nakon Đurđevićevog pogotka, mladi Strahinja Obradović je posle ubačene lopte sa desne strane najspretnije reagovao u kaznenom prostoru gostujućeg tima i lukavim udarcem glavom primorao Dobrića na novu kapitulaciju – 2:1.

Sve dileme oko pobednika otklonjene su u 75. minutu. Đurđević je bio u prodoru, lopta se nakratko odbila do Vladimira Božovića, koji je sa 6-7 metara udaljenosti poslao loptu u mrežu za 3:1.

Po okončanju utakmice, delegat Zoran Matović je ispred FSRZS uručio pobednički pehar kapitenu Sušice Vladimiru Božoviću. Tom prilikom su svi igrači Sušice obukli majice sa likom nedavno preminulog Žarka Stevanovića, istaknutog fudbalskog funkcionera i nekadašnjeg predsednika FSRZS, koji je puno toga učinio za klub sa Sušičkog brda.

Trener Sušice Miroslav Stakić čestitao je svojim igračima na ovoj pobedi koja ulazi u klupske anale. Ipak, i pored pozitivnog rezultata, iskusni strateg nije bio zadovoljan igrom svoje ekipe.

– Teška utakmica za nas, u kojoj smo ispoljili gomilu slabosti. Bio je primetan umor kod mojih igrača, ali i određeni stepen nediscipline i nervoze, što je sve moglo skupo da nas košta. Čestitao bih mojim momcima na ostvarenom uspehu i ulasku među 32 najbolje ekipe u kup takmičenju na teritoriji čitave Srbije. Na nama je da što pre zaboravimo ovu utakmicu i okrenemo se narednim takmičarskim izazovima, pre svega utakmici protiv izuzetno kvalitetne ekipe Budućnosti iz Arilja, koja nas očekuje u nedelju – ocenio je Stakić.

Iz redova zonaša iz Mihajlovca nisu bili raspoloženi za davanje izjava po završetku utakmice, mada su sportski čestitali fudbalerima Sušice na ostvarenoj pobedi.

Sušičani će na putu do plasmana u šesnaestinu finala Kupa Srbije morati da preskoče još jednu prepreku u pretkolu ovog takmičenja. Radi se o beogradskom srpskoligašu Sinđeliću, koga će Kragujevčani ugostiti 9. septembra od 16 časova na svom stadionu.

POBEDA POSVEĆENA ŽARKU STEVANOVIĆU

Fudbaleri Sušice su se po završetku današnje utakmice sa Proleter Mihajlovcem pojavili u majicama sa likom nedavno preminulog Žarka Stevanovića, dugogodišnjeg fudbalskog radnika i funkcionera, koji je mnogo toga učinio u pravcu razvoja fudbala u Šumadijskom okrugu.

Sušičani su ovim potezom pokazali ljudsku veličinu i na njima svojstven način odali su počast Stevanoviću, koji im je, kako poručuju iz kluba, „pomogao u trenucima kada nije bilo nigde nikoga za njih“.

– Trenutno se nalazimo u dobroj fazi, u kojoj naš klub ide uzlaznom putanjom, ali nikako ne zaboravljamo onaj težak period, kada smo krenuli iz zonskog stepena takmičenja, da bismo potom, posle punih 25 godina, ponovo zaigrali u Srpskoj ligi. Na tom putu smo veliku pomoć i bezrezervnu podršku imali upravo u gospodinu Žarku. Ovu pobedu i ovaj pehar posvećujemo njemu. Slava mu! – poručuju iz Fudbalskog kluba Sušica.

SUŠICA – PROLETER MIHAJLOVAC 3:1 (0:1)

FK Sušica.
Gledalaca: /.
Sudija: Dragan Čolović (Raška)
Pomoćnici: Milan Pašajlić (Raška), Milan Pešović (Kraljevo)
Strelci: Đurđević u 50, Obradović u 56. i V. Božović u 75. minutu za Sušicu, a Nikoličić u 11. minutu za Proleter Mihajlovac.
Žuti kartoni: Obradović (Sušica), Pejić, Milentijević, Ivković, Vasić (Proleter Mihajlovac).

SUŠICA: Pešić, Baroš, Stojanović, Jovović, Đurđević, Vulić (od 82. Petrović), Cvijović (od 88. Perović), Obradović (od 70. Đurović), Đukić, S. Božović, Ljubisavljević (od 46. V. Božović).

PROLETER MIHAJLOVAC: Dobrić, Milosavljević, Marjanović, Mitrović, Popović (od 40. Lukić), Pejić, Milentijević, Milanković (od 65. Nikolić), Ivković, Nikoličić, Vasić (od 80. Ćorović).