Sušičani pobedom nad Mokrom gorom osigurali dobru „zimnicu“ (FOTO)

Osvajanjem tri boda u poslednjem jesenjem kolu Srpske lige „Zapad“ protiv Mokre gore iz Zubinog Potoka (2:1), fudbaleri Sušice osigurali su mesto u gornjem delu tabele i sa 26 osvojenih bodova prezimiće na osmoj poziciji u konkurenciji 18 klubova.

Fudbaleri Sušice pobedom su završili uspešnu polusezonu u Srpskoj ligi „Zapad“

Iako su za protivnika imali poslednjeplasiranu ekipu na tabeli, Sušičani nisu lako došli do bodova. Odigrali su borbeno i veoma motivisano celu utakmicu i to im se na kraju isplatilo, posebno u prvom poluvremenu. Da su bili malo spretniji i skoncentrisaniji, gosti sa Kosova mogli su da dožive i teži poraz.

Ekipa Mokre gore je u drugom poluvremenu odigrala bolje i konkretnije, ali je na sreću domaćina pogotkom iz penala samo uspela da ublaži poraz.

Fudbaleri Sušice od početka su krenuli ofanzivno, poput osica. Napad koji je predvodio najbolji strelac Nenad Đurđević vršio je pritisak na gol Lazara Đorđevića i brzo realizovao jednu od šansi, što je donekle uticalo na dalji tok igre. Domaći tim želeo je na vreme da osigura očekivanu pobedu, a igrači Mokre gore borili su se da iz Kragujevca odu neporaženi, što bi im omogućilo da „fenjer“ predaju Šumadiji iz Aranđelovca, ali nisu u tome uspeli.

Nenad Đurđević (plavi dres), najbolji strelac Sušice, ulazio je šanse, ali nije uspeo u nameri da postigne svoj četrnaesti gol u sezoni

U prvih pet minuta igrači Sušice dva puta su ozbiljno pripretili gostima. U trećem minutu iz okreta je šutirao Filip Đurović, ali je lopta završila u rukama protivničkog golmana. Samo dva minuta kasnije brza akcija domaćina zamalo nije završena pogotkom. Mladi Strahinja Obradović odbijenu loptu od golmana poslao je preko gola.

Ipak, u 13. minutu mreža gostiju se zatresla. Udarac iz prekida sa leve strane, skoro sa linije kaznenog prostora, izveo je Đurđević, a na drugoj strani našao se borbeni štoper Aleksandar Ljubisavljević i sa korner linije vratio je u peterac, a loptu odbijenu od prečke Stefan Nedović je poslao u mrežu i tako Sušicu doveo u vođstvo od 1:0.

Stefan Nedović je postigao prvi pogodak za domaćina i ohrabrio svoje saigrače da krenu
ofanzivnije

Prvi pokušaj da ugroze gol Mihajla Veličkovića gosti su imali nekoliko minuta kasnije preko agilnog Davida Drobnjaka, koji je ušao preko leve strane u kazneni prostor i šutirao pored stative. U 25. minutu pokušao je i Marko Stević, ali je mlako šutirao i lopta je završila u rukama domaćeg golmana.

U 34. minutu Sušičani su duplirali prednost. Posle kornera sa desne strane i ubačene lopte u peterac, nastao je pravi „karambol“ i u tom metežu lopta je zakačila Milana Sovrlića i prevarila golmana Đorđevića.

U finišu prvog poluvremena gosti su preko beka Nemanje Gvozdenovića još jednom pripretili, ali je Veličković bio na mestu i otklonio opasnost po svoj gol. Tako je domaći tim na odmor otišao sa dva gola prednosti.

Ekipa Mokre gore nije izdržala pritisak domaćina u prvom poluvremenu, ali je u finišu postigla gol i ublažila poraz

U drugom poluvremenu igra na terenu se još više rasplamsala brzim akcijama i kontranapadima. Tri puta je Đurđević pokušavao atraktivnim udarcima da uveća prednost svoje ekipe, ali je prvi udarac golman izbio u korner, a naredna dva završila su pored gola.

Gosti se nisu predavali i putem kontranapada su dolazili u poziciju za šut na gol. U 62. minutu Stefan Milosavljević je snažno iz blizine šutirao, ali je golman Veličković uspeo nogama da izbije loptu i spreči pogodak.

Imala je posle ove pretnje Sušica tri prilike da poveća vođstvo. Udarac Baroša gostujući golman je uspeo da izbaci u korner, a šutevi Đurđevića i Obradovića završili su izvan okvira gola.

Finiš utakmice pripao je gostima, iako je trener Miroslav Stakić sa klupe tražio od svojih igrača da odigraju do kraja bez opuštanja, ali kao da ga nisu čuli. Igrači Mokre gore krenuli su na sve ili ništa i stvarali šanse. U 80. minutu, posle udarca iz prekida, štoper Dimitrije Jolović je glavom iz blizine zamalo bio neprecizan.

Pet minuta kasnije rezervista Dušan Đorić je sa distance zagrejao dlanove domaćeg golmana. Veliku šansu gosti nisu iskoristili u 87. minutu, kada je Milosavljević došao na pet-šest metara, ali je Ljubisavljević požrtvovanim padom uspeo da mu loptu izbije i spreči pogodak.

Pred kraj utakmice zabeležili smo i jedan zanimljiv detalj na utakmici, koji se retko viđa. U jeku najvećeg pritiska gostiju, na terenu se pojavio i jedan mali pas, koji kao da je poželeo da pomogne domaćim igračima u nameri da se oslobode pritiska, pa je počeo da juri za loptom. Međutim, ovaj „uljez“ je brzo savladan, pa je mirno napustio teren.

U finišu utakmice na terenu se našao i mali pas, pa su igrači bili prinuđeni da i od nje
čuvaju loptu

Kada su svi očekivali da sudija odsvira kraj, u poslednjim sekundama utakmice gosti su svoju upornost krunisali pogotkom. Posle velike gužve u kaznenom prostoru Sušice, lopta je pogodila u ruku Nikolu Đukića i sudija je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač penala bio je Nemanja Milojević, koji je samo ubalžio poraz svoje ekipe.

Ekipa Sušice je tako ipak zasluženo zabeležila osmu pobedu u ovoj polusezoni i učvrstila se na osmom mestu prvenstvene tabele sa 26 bodova, 13 više od ekipa koje se nalaze u opasnoj zoni.

Posle ove pobede i završetka jesenjeg dela prvenstva, igrači kragujevačkog srpskoligaša i njihov trener Miroslav Stakić mogu da budu zadovoljni učinkom, iako su olako izgubili nekoliko bodova, posebno kod kuće.

Miroslav Stakić, trener Sušice, zadovoljan je plasmanom i zalaganjem igrača svoje ekipe

– S obzirom da smo novajlije u poluprofesionalnoj i jakoj ligi, mogu da budem zadovoljan rezultatima u prvom delu prvenstva. Uspeh i plasman u sredinu tabele je utoliko veći, ako uzmemo u obzir da smo zbog povreda na duži period ostali bez pomoći ključnih igrača, kapitena Božovića i napadača Živadinovića.

Sve u svemu, bila je ovo teška polusezona za nas. Nesrećno smo izgubili neke bodove kod kuće zbog neskustva i malog fonda igrača, ali smo to kompezovali u gostima. Ovde nema lakih protivnika i to je pokazala danas i Mokra gora iako je poslednja ekipa na tabeli.

Sušica je ostvarila svoj cilj plasmanom na osmu poziciju u jakoj konkurenciji osamnaest, pretežno gradskih klubova, ali još nije sve gotovo. Ima da se odigra i drugi deo prvenstva, u kome nas čeka još mnogo teških utakmica. Moram da čestitam ovoj grupi igrača, prvo što su svi iz Kragujevca i što su su se sportski borili za dres kluba – naglasio je u izjavi za KG sport.info Miroslav Stakić, trener Sušice, koji je možda i najzaslužniji za povoljan plasman Kragujevčana.

SUŠICA – MOKRA GORA 2:1 (2:0)

FK Sušica.
Gledalaca: 200.
Sudija: Miloš Milanović (Ćuprija).
Pomoćnici: Miloš Milićević (Aleksandrovac), Miloje Milićević (Prokuplje). Strelci: Nedović u 13, Sovrlić u 34. (autogol) za Sušicu, a Milojević u 90. minutu iz jedanaesterca za Mokru goru.
Žuti kartoni: Nedović (Sušica), Jolović, Milošević (Mokra gora).

SUŠICA: Veličković, Maksimović (od 61. S. Božović), Baroš, Dobrić,Nedović, Đurđević, Đurović (od 46. Stojanović), Cvijović, Obradović (od 80. Kukić), Đukić, Ljubisavljević.

MOKRA GORA: Đorđević, Gvozdenović, Živić, Jolović, Stević, Bešović (od 70. Petrović), Milosavljević, Sovrlić, Milojević, Milošević, Drobnjak.

U ostalim susretima 17. kola Srpske lige „Zapad“ postignuti su sledeći rezultati: Loznica – Budućnost Krušik 1:1, Mačva (B) – Jedinstvo (Ub) 0:1, Sloga (Po) – RSK 2:0, Sloga (Kv) – Takovo 0:2, Trepča – Tutin 0:0, Jošanica – Šumadija (A) 1:0, Sloga 33 – Borac 1926 2:4, Mladi radnik – Proleter Mihajlovac 1:3.

Tabela Srpske lige „Zapad“ posle završene jesenje polusezone
(Screenshot: srbijasport.net)

Epitet jesenjeg prvaka zasluženo je osvojio čačanski Borac, koji prolećni deo sezone dočekuje sa čak dvanaest bodova više u odnosu na drugoplasirano Jedinstvo iz Uba.