Sušičani namučili lidera

Fudbaleri Sušice poraženi su na gostovanju vodećoj ekipi Srpske lige Zapad, Slogi iz Požege, rezultatom 2:4 (1:2). Izabranici Vladimira Božovića pružili su jak otpor Požežanima i ne bi bilo nezasluženo da su se u Kragujevac vratili bar sa jednim osvojenim bodom.

Otišli su Kragujevčani na ovo gostovanje rasterećeni, svesni da nemaju šta da izgube u duelu sa najboljom ekipom na srpskoligaškom Zapadu, koja je već odavno viđena kao budući član Prve lige Srbije.

Nije dobro krenulo po dobru za Sušičane. Domaćin je nakon tridesetak minuta igre imao prednost od dva gola i krupnim koracima gazio ka osvajanju nova tri boda.

Požežani su do početne prednosti stigli u 24. minutu, kada je najbolji strelac lige Đorđe Jovanović krunisao lepu akciju svoje ekipe, u kojoj su učestvovali još i Tošić i Janković.

Imao je Jovanović lepu priliku da u 33. minutu dodatno poboljša svoj golgeterski saldo i učini prednost svog tima još ubedljivijom, ali je u situaciji „jedan na jedan“ sa golmanom Sušice Aleksom Pešićem, čuvar mreže kragujevačkog tima izašao kao krajnji pobednik.

Ipak, samo minut kasnije, ekipa Sloge uspeva da duplira prednost. Janković je nesebično odložio loptu Veljku Plaziniću, koji sa nekih 11 metara šalje loptu u mrežu.

I kada je delovalo da su Kragujevčani u nok-daunu, na scenu je stupio „stari lisac“ Nenad Đurđević, koji je u 42. minutu iskoristio idealan centaršut Strahinje Obradovića sa desne strane i preciznim udarcem u padu smanjio zaostatak svoje ekipe.

Do odlaska na odmor domaći su imali dva dobra pokušaja nakon prekida, ali je u oba navrata Pešić iskazao svoje golmansko umeće, pa su se tako Požežani ipak morali zadovoljiti minimalnim vođstvom nakon prvih 45 minuta utakmice.

Prvu priliku u nastavku utakmice imao je strelac vodećeg gola za ekipu Sloge, Đorđe Jovanović, ali je sa nekih 7-8 metara šutirao pored gola.

Ovi promašaji mogli su skupo koštati Požežane u 50. minutu, kada je nakon prekršaja nad Obradovićem dosuđen kazneni udarac u korist kragujevačkog tima. Đurđević je pokušao efektno, popularnom „panenkom“, da nadmudri domaćeg čuvara mreže Tasića, ali se ovaj pokušaj najboljeg strelca Sušice pokazao preambicioznim, tako da je lopta umesto u mreži, završila iznad prečke.

Kazna za ovaj promašaj bila je munjevita. Samo dva minuta kasnije, Janković je iskoristio dobar centaršut Plazinića i kratkim trzajem glavom poslao loptu u nebranjeni deo mreže – 3:1 za Slogu.

Usledio je potom novi pokušaj Đurđevića u 60. minutu, ovoga puta sa distance, koji nije urodio plodom, dok se na drugoj strani u prilici našao Plazinić, međutim golman Sušice Pešić se u ovoj situaciji pokazao kao nesavladiva prepreka za iskusnog napadača Sloge.

Iskusni Đurđević uspeo je da se iskupi za promašeni jedanaesterac pogotkom u 62. minutu, nakon što je iskoristio uspavanost odbrane domaćeg tima i sa nekih desetak metara poslao loptu u donji levi ugao.

Nada Sušičana da mogu do eventualnog izjednačenja tinjala je svega četiri minuta, pre nego što je glavni arbitar meča Miroslav Miletić dosudio kazneni udarac u korist domaćeg tima, kome je prethodio duel Arsenijevića i napadača Sloge Jovanovića. Odgovornost da izvede najstrožu kaznu na sebe je preuzeo Ristić, golman Sušice Pešić je pročitao nameru fudbalera Sloge, ali nedovoljno da spreči loptu na njenom putu ka mreži.

Do kraja utakmice domaći su propustili još dve prilike da pobedu učine ubedljivijom. Prvo je Nikolić pokušao nakon kornera u 71. minutu, da bi nedugo zatim Jovanović sa ivice peterca šutirao pravo u Pešića.

Sušičani su tako ostali u sredini tabele, na desetoj poziciji, sa učinkom od 37 osvojenih bodova.

Naredne dve utakmice fudbaleri kragujevačkog srpskoligaša odigraće na svom terenu, i to ponovo protiv ekipa iz gornjeg dela tabele. Već narednog vikenda na Sušičko brdo dolazi ekipa Trepče, koja zauzima četvrtu poziciju na tabeli, dok je za sredu, 28. april, zakazan duel sa drugoplasiranim Jedinstvom sa Uba.

Miroslav Miletić (Gornji Milanovac).
Strelci: Jovnaović u 24, Plazinić u 34, Janković u 52. i Ristić (iz jedanaesterca) u 66. minutu za Slogu, a Đurđević u 42. i 62. minutu za Šumadiju 1903.
Žuti kartoni: Cerović, Tošić (Sloga), Kukić, Martinović (Sušica).

SLOGA (P): N. Tasić, Janjić, Cerović, Nikolić, Ristić, Jovanović (od 86. Marković), Janković (od 80. Šarčević), Plazinić (od 87. I . Tasić), Tošić (od 67. Bogićević), Vlašić, Stanić (od 87. Bukvić).

SUŠICA: Pešić, Đurović (od 72. Milutinović), Kukuć, Baroš (od 83. F. Obradović), Radović (od 36. S. Obradović), Arsenijević, Đurđević, Vulić, Petrović, Martinović (od 83. Kostić), Nedović (od 87. Popović).