Sušičani iznenadili „oklopnike“ na premijeri

Fudbaleri Sušice su na premijeri u novoj sezoni Srpske lige Zapad slavili na gostovanju bivšem prvoligašu Smederevu sa 2:0 (0:0). Sušičani su ovim trijumfom zasigurno obradovali svoje verne pristalice i najavili visoke domete u nastavku takmičenja.

Poslednji put Sušica i Smederevo sastali su se davne 1996. godine, kada je smederevski klub nastupao pod imenom Sartid. Tada su Sušičani na svom terenu savladali Smederevce sa minimalnih 1:0, da bi se sada, 24 godine kasnije, istorija ponovila.

Iako su popularni „oklopnici“ u novu sezonu ušli prilično ambiciozno, sa ciljem da se ekspresno vrate u prvoligaški rang takmičenja, slučaj je hteo da već u prvom kolu naiđu na tvrd orah, oličen u uigranoj ekipi Sušice, koja je na stadion kraj Dunava došla sa namerom da osvoji sva tri boda, u čemu je na kraju i uspela.

U prvom poluvremenu pretilo se uglavnom udarcima sa distance, a najbolje prilike u ovom delu igre propustili su Vulić za Sušicu i Džodan za ekipu Smedereva.

Ulazak Strahinje Obradovića u drugom poluvremenu učinio je napad Sušice ubojitijim u odnosu na prvi deo susreta. Mladi napadač je samo par minuta po ulasku u igru opasno zapretio domaćem čuvaru mreže Đorđeviću, koji je tom prilikom imao dosta sreće, budući da je lopta prohujala tik pored stative.

Ipak, u 70. minutu Fortuna je okrenula leđa golmanu Smederevaca, koji je u pokušaju da degažira loptu iz svog peterca pogodio upravo Obradovića, tako da se mladi centarfor – ni kriv, ni dužan – upisao u strelce.

Ni tu nije bio kraj pehovima golmana Đorđevića, koji je u 81. minutu ispustio loptu na samoj gol liniji, što je iskusni Đurđević iskoristio da udvostruči prednost Sušičana.

Na kraju, velika tri boda za Kragujevčane i nada da je ova pobeda samo uvertira za uspešan nastavak sezone.

Sušicu u sredu očekuje utakmica Kupa Fudbalskog saveza regiona Zapadne Srbije protiv Sloge iz Kraljeva, a zatim i srpskoligaška premijera na domaćem terenu protiv Železničara iz Lajkovca.

SMEDEREVO 1924 – SUŠICA 0:2 (0:0)