Sušičani eliminisali Vodojažu iz Kupa FSGKG (FOTO)

Danas su odigrane utakmice četvrtog kola Kupa na području Fudbalskog saveza grada Kragujevca. Plasman u polufinale obezbedili su Sušica, Budućnost iz Resnika, Srbija iz Ilićeva i Maršić, koji je bio slobodan u ovom kolu.

Kombinovani tim Sušice propustio je priliku da još ubedljivije pobedi Grošničane

U duelu srpskoligaša iz Sušice i Grošničana uspešniji je bio domaćin. Sušičani su slavili sa 3:0 i na način izbacili Vodojažu, koja je u ovoj godini ostvarila najveći uspeh u svojoj istoriji i osvojila pehar FSGKG i FSRZS.

Kao što smo objavili, Grošničani nastavljaju takmičenje u Kupu Srbije, gde će u šesnaestini finala 9. oktobra na svom terenu dočekati Partizan.

Treba reći da su se obe ekipe na stadionu u Sušici pojavile u kombinovanim sastavima, a Vodojaža je došla sa samo jedanaest igrača, predvođenih novim trenerom Dušanom Matićem.

Domaći tim je kontrolisao igru u toku cele utakmice i stvorio više šansi, od kojih je iskoristio tri. Na drugoj strani, fudbaleri Vodojaže nisu ozbiljnije ugrozili gol Đorđa Bulatovića, iako su se dosta trudili da barem ublaže poraz. Pokušavali su, uglavnom, udarcima sa distance, koji su završavali van okvira gola, u čemu se „istakao“ Dušan Sretenović.

Više od polovine prvog poluvremena sastav Grošničana je odolevao napadima izabranika trenera Miroslava Stakića. U 25. minutu Sušica je došla u vođstvo pogotkom Gorana Milojevića. Bivši igrač Radničkog, koji se posle dve godine pauze zbog bolesti prvi put pojavio u dresu Sušičana, prošao je po levoj strani i šutirao po zemlji u suprotni ugao golmana Marka Živaka.

Bek Goran Milojević, posle duže pauze, postigao je prvi pogodak za Sušicu

Sušičani su propustili još dve šanse u prvom poluvremenu. U 30. minutu Vladimir Maksimović je sa sedam-osam metara loptu poslao pored gola, a dva minuta kasnije još povoljniju priliku nije iskoristio Matija Stojanović.

Posle odmora trener Sušice je osvežio redove svoje ekipe, što se odrazilo na dinamiku u igri, koju Grošničani nisu uspeli da isprate.

Igrači Vodojaže sa novim trenerom Dušanom Matićem posle pauze primili još dva gola

Već u 55. minutu prednost domaćina je udvostručena. Posle akcije preko desne strane i asistencije Petra Stamenkovića, u kaznenom prostoru Grošničana oboren je Maksimović i sudija je pokazao na belu tačku. Siguran sa jedanaest metara bio je Aleksandar Ljubisavljević, koji je danas sa Stefanom Božovićem odigrao dobro i u defanzivi, i povećao rezultat na 2:0.

U 60. minutu Matija Stojanović je izašao pred golmana, ali je loptu poslao pored stative i tako je propala još jedna šansa Sušice.

Svoju nadmoćnost na terenu domaći tim je krunisao trećim pogotkom u 65. minutu. Samo par minuta po ulasku u igru, u strelce se upisao mladi Veljko Milutinović, a u tome mu je asistencijom pomogao drugi rezervista Stamenković.

Detalj sa današnje utakmice u Sušici u kojoj je domaći tim eliminisao Grošničane

Iako je već tada odlučen pobednik i ko ide u narednu fazu takmičenja, Grošničani su krenuli ofanzivnije. U 80. minutu kapiten Uroš Vuković je pokušao da ublaži poraz svog tima, ali je njegov šut glavom završio tik pored stative.

U finišu utakmice bek Nemanja Kukić izašao je sam pred gostujućeg golmana, ali se nije najbolje snašao u završnici. Tri minuta pre kraja utakmice dobro je šutirao i Milutinović, ali je golman Grošničana Živak uspeo da loptu preko prečke izbaci u korner.

Tako je Sušica u fer i sportskoj utakmici bez kartona zasluženo izborila plasman u polufinale Kupa na području Fudbalskog saveza grada Kragujevca sa dobrim šansama da u ovom takmičenju osvoji i pobednički pehar.

SUŠICA – VODOJAŽA 3:0 (1:0)

Stadion: U Sušici.
Sudija: Filip Petronijević.
Pomoćnici: Srđan Dimitrijević, Dragan Kuljanin (svi iz Kragujevca).
Strelci: Milojević u 25, Ljubisavljević u 55. iz jedanaesterca, Milutinović u 67. minutu.

SUŠICA: Bulatović, Kukić, Milojević, Andrejević (od 46. Vasojević), Ljubisavljević, S. Božović, Dobrić, Stojanović (od 63. Milutinović, Maksimović, L. Đurović (od 46. Stamenković), Đorđević.

VODOJAŽA: Živak, Dačović, Jovanović, I. Petrović, F. Petrović, Mijaličić, Jakić, Vuković, Vasiljević, Đurić, Sretenović.

Danas su odigrana još dva susreta četvrtog kola. Zonaš Budućnost iz Resnika pobedio je kao gost gradskog drugoligaša Dobraču sa 4:1, a pogotkom Vujičića u sudijskoj nadoknadi vremena Srbija je u Ilićevu eliminisala ekipu Bagremara.

Tako su se u završnicu ovog najmasovnijeg takmičenja, pored srpskoligaša Sušice, plasirali još i Budućnost, Srbija i ekipa Maršića, koja je u ovom kolu bila slobodna.