Sušičani bez municije na startu prolećne polusezone

U premijernoj utakmici prolećnog dela sezone u Srpskoj ligi Zapad, fudbaleri Sušice su na svom terenu odigrali bez golova sa ekipom Smedereva 1924 – 0:0.

Predvođeni novim trenerom Vladimirom Božovićem i sa nekolicinom novijalija u svojim redovima, Sušičani su u ovaj meč ušli silno motivisani da po drugi put ove sezone „uzmu meru“ popularnim „oklopnicima“ i pobedom otvore prolećni deo takmičenja.

Nažalost, odsustvo najboljeg strelca ekipe Nenada Đurđevića ispostavilo se kao nenadoknadiv hendikep za tim sa Sušičkog brda, koji tokom devedeset minuta igre nije pronašao način da nadmudri odbranu rivala.

Gosti su prvi zapretili preko Ranđića, ali je njegov udarac sa ivice šesnaesterca bravuroznom intervencijom osujetio golman Sušice Aleksa Pešić.

Ustalasale su se strasti u 37. minutu, kada su Smederevci reklamirali igranje rukom jednog od igrača Sušice i tražili od glavnog sudije Ljubiše Borisavljevića da pokaže na belu tačku, ali je on procenio da tu nije bilo elemenata za najstožu kaznu i nije naseo na pritisak gostujućih fudbalera.

U finišu prvog dela susreta Lazar Vulić je mogao da kazni kardinalnu grešku odbrane Smedereva, ali je u želji da izbegne klizeći start protivničkog defanzivca otišao suviše u levu stranu, što mu je u velikoj meri otežalo završni udarac.

Početak drugog poluvremena pripao je gostima, koji su imali par obećavajućih akcija pred golom Sušice, ali nisu uspeli da ih materijalizuju.

Na drugoj strani zapretili su Nedović i rezervista Obradović, ali su oba udarca završila van okvira gola.

U završnici utakmice još jedna sporna situacija, ovoga puta u kaznenom prostoru Smedereva, kada je jedan od igrača gostujuće ekipe očigledno igrao rukom, ali sudija Borisavljević i ovoga puta nije odlučio da pokaže na belu tačku.

Na kraju je ovaj interesantan i dinamičan meč, kome su samo nedostajali golovi, okončan bez pobednika – 0:0.

Sušica je ovim remijem nazadovala za jedno mesto na tabeli i trenutno je osma sa 28 osvojenih bodova, dok je ekipa Smedereva 1924 ostala na dvanaestom mestu, sa pet bodova manje u odnosu na Kragujevčane.

U sledećem kolu fudbalere Sušice očekuje gostovanje ekipi Železničara u Lajkovcu.

SUŠICA – SMEDEREVO 1924 0:0