Sušica poražena od lidera u Čačku

U trećoj i najjačoj proveri u ovom pripremnom periodu, fudbaleri kragujevačkog srpskoligaša Sušice bili su gosti Borca u Čačku, gde su zabeležili prvi poraz u pripremnom periodu – 2:4. Iako su u svojim redovima imali raspoloženog Đurđevića, koji je postigao dva pogotka, izabranici trenera Miroslava Stakića nisu uspeli da izbegnu poraz. Naredne subote u prepodnevnom terminu Sušičani se na veštačkom terenu stadiona „Čika Dača“ sastaju sa kombinovanim timom  Radničkog 1923.

Fudbaleri Sušice su u roku od samo nedelju dana dva puta putovali u Čačak, gde su zahvaljujući prijateljskim odnosima sa čelnicima Borca dobili mogućnost da koriste teren SC Mladost sa veštačkom travom. U prvom susretu pobedili su prvoligaša Zlatibora iz Čajetine (1:0), a juče su izgubili od domaćina.

Susret sa Borcem protekao je u nadmoćnosti lidera na tabeli, koji je do prošle godine igrao u Super ligi, ali je iz finansijskih razloga morao da odustane i preseli u dva ranga niži stepen takmičenja. Čačani su podmladili tim i superiorno osvojili lidersku poziciju u Srpskoj ligi „Zapad“ u prvom delu sezone, sa 12 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirano Jedinstvo iz Uba.

Radi se o izuzetno pripremljenoj ekipi, koja igra na profesionalnom nivou i vešto koristi greške protivnika. To se desilo i u susretu sa Sušicom, koju su Čačni pobedili i u utakmici za bodove u prvom delu sezone u Čačku sa 3:1.

Borac je obezbedio pobedu već u prvom poluvremenu, kada je stekao prednost od tri gola. Sušičani se nisu predavali i uspeli su da postignu dva pogotka zahvaljujući raspoloženom napadaču Nenadu Đurđeviću, koji je obezbedio pobedu protiv Zlatibora u prethodnom susretu.

Snažni Čačani krenuli su ofanzivno i za 25 minuta postigli tri pogotka, preko Lukića, Ilića i Kalanovića, što je i odlučilo pobednika. Kragujevački srpskoligaš uspeo je u 35. minutu da smanji zaostatak preko Đurđevića kome je asistirao Obradović, da bi pet minuta kasnije najbolji strelac Sušice postigao i svoj drugi pogodak na utakmici. Ovoga puta u ulozi asistenta našao se Jovović, koji je dugom loptom omogućio svom saigraču iz napada da dođe u gol šansu. Očekivalo se tada da Kragujevčani mogu da sustignu prednost domaćina, ali se to nije desilo.

Posle odmora Borac je uveo 11 odmornijih igrača i uspeo da postigne još jedan pogodak, a strelac je u 60. minutu bio Petrović, koji je postavio konačan rezultat 4:2 za lidera na tabeli Srpske lige „Zapad“.

– Mi smo odigrali sa dosta grešaka u odbrani, posebno u prvom poluvremenu, koje je naš protivnik iskoristio i stekao prednost od tri gola, što je bilo teško anulirati protiv tako jake ekipe kao što je Borac, koji radi u mnogo boljim uslovima od nas. Ima veći izbor igrača i pet terena, pokazao je da je fizički bolje pripremljen, a odigrao je na profesionalnom nivou. Do kraja priprema imamo još dve ozbiljnije provere protiv Jošanice u Gornjem Milanovcu i sa Trepčom u Beloševcu, a slobodan termin naredne subote iskoristićemo za susret sa kombinovanim timom Radničkog – rekao nam je Miroslav Stakić, trener Sušice.

BORAC – SUŠICA 4:2 (3:2)

ČAČAK
Pomoćni teren SC Mladost u Čačku sa veštačkom travom.
Gledalaca:
100.
Sudija: Lazar Jovašević (Čačak).
Strelci: Lukić u 5, Ilić u 20, Kalanović u 25, Petrović u 60. za Borac, a Đurđević u 35. i 40. minutu za Sušicu.

BORAC: Maslarević, N. Kovačević, Milekić, Ristović, Kalajanović, Ostojić, Obradović, Lukić, Savić, Ilić, Radfosavljević.

SUŠICA: Pešić, Baroš, F. Đurović, Ndrejević, Stojanović, Dobrić, Jovović, Maksimović, Vulić, Đurđević, Obradović. Igrali su još: S. Božović, Ljubisavljević, Cvijović, Simić, L. Đurović, Kukić, Ristić, Petrović.

Tekst i foto: M.Jovičić