Sušica osvojila bod i u Kraljevu

Kragujevački srpskoligaš je na prvom od dva uzastopna gostovanja, remizirao sa Slogom u Kraljevu – 2:2 i tako zadržao treću poziciju na tabeli. Naredne subote Sušca gostuje u Valjevu, a pre toga, u sredu, 16. septembra, predstoji joj i polufinale kupa sa Vodojažom.

Fudbaleri Sušice nastavljaju sa dobrim igrama u gostima

Posle teške pobede kod kuće u duelu sa Slogom iz Požege, fudbaleri Sušice su ovog vikenda gostovali ekipi Sloge u Kraljevu, koja se nalazi u donjem delu tabele i igra u promenljivoj formi. Bio je to ravnopravan susret u kojem je ekipa Sušice imala više šansi i bila bliža pobedi, ali su bodovi podeljeni.

Domaći tim je došao u vođstvo na početku utakmice, ali su Kragujevčani brzo izjednačili, a u drugom poluvremenu preokrenuli rezultat u svoju korist. Međutim, Sloga je uspela da izjednači i izbegne drugi poraz pred svojim gledaocima.

Fudbaleri kraljevačkog srpskoligaša od početka su krenuli sa pritiscima na gol Bulatovića i to brzo materijalizovali. U šestom minutu Babić je posle asistencije beka Vulića doveo Slogu u vođstvo od 1:0.

Radost Kraljevčana kratko je trajala. Mladi Strahinja Obradović je samo četri minuta kasnije na pas Cvijovića izjednačio na 1:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Posle odmora gledaoci su videli još dva pogotka, po jedan na obe strane. Trener Kragujevčana Miroslav Stakić u igru je uveo dvojicu ofanzivaca Filipa Đurovića i Ljubisavljevića i ubrzao napadački red, što je dovelo i do preokreta rezultata.

U 67. minutu Filip Đurović, koji je postigao gol i protiv Sloge iz Požege na prethodnoj utakmici, posle proigravanja od strane Stefana Božovića, uspeo je da savlada golmana Sloge i preokrene rezultat u korist kragujevačkog srpskoligaša.

Rezervista Filip Đurović upisao se u listu strelaca i protiv Sloge u Kraljevu

Domaći tim se nije mirio sa porazom i krenuo je sa češćim napadima, a igrači Sušice su pokušavali da sačuvaju stečenu prednost. U 76. minutu Milojević je izveo udarac iz prekida, lopta je zakačila Stefana Božovića, promenila smer i prevarila golmana Bulatovića. Tako je Sloga uspela da izjednači i izbegne poraz.

Remijem u Kraljevu Sušičani su zadržali treću poziciju na tabeli sa 13 bodova. Treba reći da je ovo sedmi bod od ukupno trinaest, koliko je Sušica do sada sakupila, osvojen u gostima. Podsetimo po tri boda izabranici trenera Stakića doneli su iz Gornjeg Milanovca i Bogatića.

SLOGA – SUŠICA 2:2 (1:1)

Stadion: Gradski u Kraljevu.
Gledalaca: 250.
Sudija: Miroslav Jokić (Šabac).
Pomoćnici: Nemanja Vučićević, Nikola Čotrić (obojica iz Loznice).
Strelci: Babić u 6. i Obradović u 76. za Slogu, a Obradovuć u 41. i F. Đurović u 67. minutu za Sušicu.
Žuti kartoni: Babić, Račić (Sloga), Obradović (Sušica).

SLOGA: M.Pantović, Vulić, Savić, Filipović, Babić, Milojević, Čamagić, Andrić, Kolaković. N. Pantović, Račić.

SUŠICA: Bulatović, L. Đurović, Baroš (od 46. F. Đurović), Nedović, Đurđević, Cvijović (od 46. Ljubisavljević), Obradović, Đukić, S. Božović, Živadinović (od 82. Dobrić), V. Božović.

Lider na tabeli i bivši superligaš Borac iz Čačka slavio je u Gornjem Milanovcu, gde je pobedio Takovo sa 3:0 i povećao bodovnu prednost u odnosu na drugoplasiranu Slogu 33 iz Petrovca na Mlavi, koja je poražena u Loznici.

U ostalim susretima 6. kola Srpske lige „Zapad“ postignuti su sledeći rezultati: Tutin – Budućnost Krušik 1:1, Mokra gora – Šumadija (A) 2:2, Jedinstvo – Mladi radnik 1:0, Loznica – Sloga 33 1:0, Mačva 1929 – Jošanica 0:3, Sloga (P) – Trepča 3:0, a utakmica RSK – Proleter Mihajlovac odigraće se u nedelju.

U narednom kolu Sušica je ponovo gost i u Valjevu se sastaje sa ekipom Budućnosti. Pored toga, već u sredu očekuje je i polufinalni susret za Kup FGKG, kada dočekuje ekipu Vodojaže. Ovaj susret odigraće se u Sušici sa početkom u 16 časova.