Sušica osigurala opstanak na srpskoligaškom Zapadu

Fudbaleri Sušice savladali su ekipu Budućnosti Krušik u odloženoj utakmici 32. kola Srpske lige Zapad, koja je odigrana na neutralnom terenu u Ljubiću – 4:2 (2:0). U direktnom duelu za opstanak na srpskoligaškom Zapadu, Kragujevčani su bili uspešniji od Valjevaca, tako da će i naredne sezone igrati u ovom rangu takmičenja, dok ekipu Budućnosti očekuje selidba u Kolubarsko-mačvansku zonu.

Ušli su izabranici trenera Vladimira Božovića silno motivisani u ovaj susret, rešeni da pobedom nad jednim od glavnih konkurenata u borbi za opstanak osiguraju srpskoligaški status.

Od prvog minuta su Sušičani zagospodarali terenom igrališta u Ljubiću i potisnuli nemoćne Valjevce, koji su suočeni sa konstantnim pritiskom fudbalera u plavim dresovima bili prinuđeni da preskaču sredinu terena.

Terensku incijativu u prvom delu susreta fudbaleri Sušice uspeli su da krunišu sa dva pogotka. Već u 9. minutu Arsenijević je uspeo da pronađe put do mreže valjevskog tima posle kornera koji je izveo Đukić, da bi u 25. kapiten Đurđević povisio na 2:0, posle sjajne akcije u tri poteza, u kojoj su pored njega učestvovali još i Jovović i Cvijović.

Valjevci su prvi put ozbiljnije zapretili tek u 39. minutu, kada je posle centaršuta Sofronića lopta došla do Paunovića, koji je iz srca šesnaesterca šutirao pravo u golmana Sušice Pešića. Nedugo zatim pokušao je i Rašević udarcem sa ivice kaznenog prostora, ali nije bio dovoljno precizan.

Tamo gde su stali u prvom, Sušičani su nastavili početkom drugog poluvremena. Igrao se 50. minut kada je posle ubačene lopte Đukića i smušene reakcije odbrane Budućnosti, Nikola Cvijović sa desetak metara poslao loptu u mrežu valjevskog tima za kapitalnu prednost Kragujevčana od 3:0.

Samo četiri minuta kasnije Paunović koristi dobar centaršut Kosića i vraća nadu Valjevcima, koji su u poslednjih pola sata igre krenuli znatno odlučnije ka golu Sušice.

Belušević je u 63. minutu mogao da iskoristi lošu reakciju odbrane Sušice, ali je golman kragujevačkog srpskoligaša Aleksa Pešić na vreme krenuo sa gol-linije i uspeo da intereveniše ispred igrača Budućnosti.

Neizvesnost u pogledu konačnog ishoda doneo je pogodak Kosića u 72. minutu. Bio je to signal da fudbaleri Budućnosti pojačaju intenzitet napada, kako bi došli do izjednačenja i eventualnog preokreta u samoj završnici susreta.

Paunović se u 75. minutu našao u dobroj prilici pred golom Sušice, ali je njegov udarac glavom ukrotio Aleksa Pešić. Golman kragujevačkog srpskoligaša istakao se i par minuta kasnije, kada je uspešno zaustavio šut Sofronića.

Dosta sreće imali su Sušičani u 80. minutu, kada najpre Ćirović, a potom i Sofronić, nisu uspeli da pošalju loptu u nebranjenu mrežu.

Lepu priliku da reši pitanje pobednika ove utakmice propustio je Jovović, koji je u 86. minutu imao situaciju „jedan na jedan“ sa golmanom Budućnosti Milinkovićem.

Trenutak kasnije šansa na drugoj strani za Paunovića, ali i još jedna hrabra i dobra intervenicija Pešića. Bunili su se gosti u toj situaciji, tražili od sudije Đorđevića da dosudi jedanaestarac, ali su svi njihovi protesti bili uzaludni.

Tačka na ovaj susret stavljena je u trećem minutu sudijske nadonkade, kada je kapiten Sušice Nenad Đurđević svojim drugim pogotkom na utakmici postavio konačnih 4:2.

Sušičani su ovom pobedom došli do kote od 49 osvojenih bodova, koja im garantuje opstanak u srpskoligaškom društvu.

Kragujevčane u poslednjem kolu, koje je na programu predstojećeg vikenda, očekuje gostovanje poslednjeplasiranom Banu u Raškoj.

SUŠICA – BUDUĆNOST KRUŠIK 4:2 (2:0)

LJUBIĆ

Stadion: FK Polet.
Sudija: Nenad Đorđević (Guča).
Strelci: Arsenijević u 9, Đurđević u 25. i 90+3. i Cvijović u 50. minutu za Sušicu, a Paunović u 54. i Kosić u 72. minutu za Budućnost Krušik.
Žuti kartoni: Pešić, Arsenijević, Martinović (Sušica), Gentić, Ćirović (Budućnost Krušik).

SUŠICA: Pešić, Baroš, Jovović, Arsenijević, Đurđević, Vulić, Cvijović, Đukić (od 51. Kukić), Krstić (od 46. Obradović), Martinović (od 62. Perović), Nedović.

BUDUĆNOST KRUŠIK: Milinković, Obradović (od 46. Ćočović), Gentić, Sofronić, Ćirović, Paunović, Rašević, Belušević (od 69. Ćirović), Petrović, Kosić.