Sušica i Budućnost iz Resnika finalisti Kupa FSGKG (FOTO)

Polufinalnim utakmicama u Ilićevu i Resniku, danas je završeno takmičenje u Kupu Fudbalskog saveza grada Kragujevca za ovu godinu. U finale, koje će se odigrati u maju iduće godine, posle duže pauze plasirali se srpskoligaš Sušica, koja je savladala gradskog prvoligaša Srbiju sa 2:0, i zonaš Budućnost, posle pobede nad Maršićem od 3:2.

Ekipa Sušice obezbedila je plasman u finale Kupa FSGKG golovima u prvom poluvremenu

U ovom takmičenju učestvovalo je preko 30 kragujevačkih klubova iz tri gradske lige, kojima su se od trećeg kola priključile predstavnici FSGKG iz Srpske lige i Šumadijsko-raške zone, a do polufinala došla su trenutno četiri najspremnija kluba.

U prvom polufinalu, odigranom u Ilićevu, sastali su se lider Prve gradske lige Srbija i srpskoligaš Sušica. Treba reći da su Sušičani nastupili sa kombinovanim timom, sastavljenim od mlađih igrača i onih sa manjom minutažom, koji je prikazao zanimljivu igru.

Interesantno je napomenuti da su se ove dve ekipe sastale i prošle godine u Ilićevu, i da je tada Sušica na penale eliminisala Srbiju. Ovoga puta nije bilo dileme oko pobednika. Iskusnija ekipa domaćina nije mogla da prati bolje fizički pripremljene i brže igrače srpskoligaša, koji su u prvom poluvremenu postigli dva gola i rešili pitanje pobednika.

Željni dokazivanja, igrači Sušice su od samog početka krenuli napadački i stvarali šanse, ali su i domaćini kontranapadima pokušavali da iznenade srpskoligaša. Prvi je pripretio mladi fudbaler Sušice Filip Đurović, a na drugoj strani u šansi se našao Filip Milosavljević, koji je oklevao i izgubio loptu.

Detalj sa današnje utakmice u Ilićevu

U 20. minutu Nikola Erić je zagrejao dlanove domaćeg golmana Lazara Rajovića, jednog od boljih aktera u redovima Srbije.

Desetak minuta kasnije dobro je šutirao Miloš Jotović, ali je golman Sušice Ivan Ristović sigurno intervenisao i izbacio loptu u korner. Samo minut kasnije Ivica Vukosavljević nije iskoristio nesporazum odbrane gostiju prilikom ispucavanja lopte i šutirao je pored nezaštićenog gola Sušice.

U 35. minutu se zatresla mreža domaćina. Udarac iz prekida izveo je Filip Đurović, a u petercu Srbije najbolje je skočio Boris Dobrić i glavom postigao efektan pogodak za 1:0.

Nadmoćniju igru srpskoligaš je u 45. minutu krunisao drugim pogotkom. Filip Đurović je ubacio loptu u protivnički petereac, a u velikoj gužvi pred golom domaćina najbolje se snašao Erić i iz blizine loptu ubacio u mrežu.

Miloš Erić, strelac drugog pogotka za ekipu Sušice

Posle odmora treneri su osvežili redove odmornijim igračima i to je uticalo da polufinalna utakmica u Ilićevu dobije na dinamičnosti. Gostujući igrači čuvali su stečenu prednost i pokušavali da postignu još neki gol, ali je odbrana domaćina na čelu sa golmanom Rajovićem svojski odolevala. Međutim, ekipa Srbije nije se branila i ulaskom Dejana Andrejića ozbiljno je zapretila golmanu Ristoviću.

U 67. minutu najbolji strelac domaćina Lazar Jokić jako je šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je nezgodno odskočila, ali je golman Ristović uspeo da je prebaci preko prečke i spreči siguran pogodak. Pokušao je potom i Andrejić glavom da iznenadi golmana Sušice, ali nije uspeo.

Fudbaleri Srbije u drugom poluvremenu bili su ravnopravan rival srpskoligašu, ali nisu
postigli gol

U finišu utakmice zabeležili smo još dve prilike za gol, po jednu na obe strane. U 85. minutu Veljko Milutinović je glavom dobro šutirao, ali je golman Srbije paradom uspeo loptu da izbaci u korner. Tri minuta pre kraja utakmice, u gužvi pred golom Sušice izblokiran je šut Andrejića sa ivice peterca, pa je polufinalni susret u Ilićevu završen zasluženom pobedom Sušice, koja se tako plasirala u finale Kupa na području FSGKG.

SRBIJA – SUŠICA 0:2 (0:2)

Igralište: U Ilićevu.
Gledalaca: 150.
Sudija: Srđan Dimitrijević.
Pomoćnici: Srđan Dimitrijević, Marko Jevremović (svi iz Kragujevca). Strelci: Dobrić u 35. i Erić u 45. minutu.

SRBIJA: Rajović, Milosavljević (od 55. Tomić), Stefanović, Gušani, Kuč, Marković, Jokić, Jotović, Vukosavljević (od 46. Andrejić), Srdić (od 52. Vujisić), Furtula.

SUŠICA: Ristović, Kukić, Milojević, Andrejević, Ljubisavljević F. Đurović, Mitrović, Božović, Dobrić (od 46. Petrović), Erić, L. Đurović (od 65. Milutinović), Stojanović, F. Đurović (od 55. Mitrović).

RESNIČANI ELIMINISALI MARIŠIĆ

Fudbaleri Budućnosti imali su raspoloženije strelce i plasirali su se u finale Kupa FSGKG

U drugom polufinalnom susretu, koji je danas odigran u Resniku, domaći zonaš bio je za gol bolji od Maršića i obezbedio je plasman u finale. Gledaoci su imali priliku da vide zanimljivu igru, krunisanu sa pet pogodaka.

Prvo poluvreme proteklo je u ravnopravnoj igri, u kojoj su gledaoci videli po jedan pogodak na obe strane. Domaći tim je svoju prvu akciju pretvorio u pogodak. U osmom minutu Stefanović je centrirao, a Aleksandar Stevanović loptu sproveo u mrežu za 1:0.

Gosti iz Maršića izjednačili su iz slobodnog udarca koji je izveo Ilić u finišu prvog poluvremena. Lopta je pogodila unutrašnji deo stative i završila u mreži golmana Nastića.

Od početka drugog poluvremena trener domaćina Dragoslav Ristović osvežio je svoje redove i ubrzao napadački red, što je krunisano sa još dva pogotka. U 67. minutu Vasović je izveo udarac iz ugla, lopta je došla do Beloice, koji je oboren u kaznenom prostoru gostiju, pa je sudija Filip Petronijević pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Lepović, koji je tako ponovo doveo Budućnost u vođstvo.

Treći pogodak domaćina bio je najlepši na utakmici. Posle razmene duplog pasa između Filipovića i Beloice u 77. minutu, lopta je došla do Erića, koji je šutirao neodbranjivo za golmana Maršića Danijela Tomaševića i povećao prednost Budućnosti na 3:1.

Gosti se nisu predavali i pokušavali su da što pre postignu gol, ali su u tome uspeli tek u 81. minutu. Posle centaršuta sa desne strane, na drugoj stativi našao se Stojanov, koji je loptu sproveo u mrežu za 3:2 i samo ubažio poraz ekipe Maršića, koja se tako oprostila od daljeg takmičenja u Kupu FSGKG.

BUDUĆNOST – MARŠIĆ 3:2 (1:1)

Stadion: U Resniku.
Gledalaca: 50.
Sudija: Filip Petronijević.
Pomoćnici: Andrej Raković, Dragan Kuljanin (svi iz Kragujevca).
Strelci: A. Stevanović u 8, Lepović iz jedanaesterca u 67. i Erić u 77. za Budućnost, a Ilić u 33. i Stojanov u 81. minutu za Maršić.
Žuti kartoni: Erić (Budućnost), Vukojičić, Potrić, Tomašević (Maršić).

BUDUĆNOST: Nastić, Stefanović (od 46. Erić), Pavlović, Lepović, Mimović, Z. Stevanović, Beloica, Radovanović (od 46. Dragutinović), A. Stevanović, Vasović, Nikolić (od 20. Kostić).

MARŠIĆ: D.Tomašević, Milivojević, Tošović, Nikolić (od 80. Bajović), Stojanov, Aksentijević (od 77 U. Tomašević). , Ilić, Trajković (od 75. Pavlović), Janićijević, Vukojičić, Potrić.