„Šumadinke“ srušile Zvezdu u Beogradu

zkk-sumadija-darko-jakovljevic

Vredan trijumf ostvarile su večeras košarkašice Šumadije, koje su u 16. kolu Prve lige Srbije pobedile Crvenu zvezdu u Beogradu sa 72:67 (21:17, 19:14, 16:21, 16:15). Ovo je bila deseta pobeda Kragujevčanki, kojom su ostale u trci za plej-of.

Kragujevčanke su od samog starta nametnule svoj ritam igre. Već u osmom minutu razlika je bila dvocifrena (21:11), ali su domaće sa šest vezanih poena ipak uspele da istope prednost gošći do kraja prve deonice.

Na početku druge četvrtine „Šumadinke“ se penju na „plus osam“ (27:19), ali crveno-bele ponovo hvataju rezultatski priključak polovinom deonice. U samom finišu ovog perioda Kragujevčanke stižu opet do dvocifrene zalihe, a na poluvreme su otišle sa devet poena prednosti – 40:31.

U 23. minutu utakmice gošće stižu do maksimalnih „plus 13“ (46:33), ali je onda opet usledilo nekoliko slabijih minuta u njihovoj igri, što uporni domaćin uspeva da kazni i približi se na „minus 4“ pred ulazak u poslednju četvrtinu.

U odlučujućoj deonici bilo je puno uzbuđenja. Šumadija je u 36. minutu imala vođstvo od 64:58 i činilo se da je na dobrom putu da slomi žilavog rivala, ali su Bojović i Bogićević trojkama unele ponovo neizvesnost u konačan ishod meča.

Pogotkom nekadašnje košarkašice Radničkog Nevene Naumčev, Crvena zvezda je u poslednji minut utakmice ušla sa pola koša zaostatka. Ipak, sa linije penala prvo je precizna bila Jelena Ćulafić, a potom i Kristina Milošević, dok je sa druge strane Bogićevićeva promašila za tri poena, čime je pobednik bio odlučen.

Čak pet igračica Šumadije imale su dvocifren učinak. Predvodila ih je Nataša Mijatović sa 18 poena (8 skokova), Kristina Raković je dodala 17 (9 skokova), Katić i Milošević (8 skokova) upisale su po 12, a Ćulafić 11 poena i čak 9 asistencije.

U domaćem timu Aleksandra Katanić ostvarila je dabl-dabl učinak sa 18 koševa i 10 skokova, a upisala je i 8 asistencija.

Nakon ove pobede košarkašice Šumadije zauzimaju petu poziciju na tabeli, sa 26 bodova i skorom od 10 pobeda i 6 poraza.

U narednom, 17. kolu, Šumadija će naredne subote dočekati novosadsku Vojvodinu, koja se trenutno nalazi na drugom mestu, sa tri boda zaostatka u odnosu na neporaženi Radivoj Korać.