Šumadinke preslišale Nišlijke

Novu pobedu u Prvoj ženskoj košarkaškoj ligi Srbije ostvarile su košarkašice Šumadije. One su u hali „Gordana Goca Bogojević“ savladale niški Student u utakmici 21. kola sa 67:57 (21:21, 14:9, 25:12, 7:15).

Kragujevačanke, koje su prošlog vikenda osigurale opstanak u ovom rangu takmičenja, odigrale su rasterećeno protiv Nišlijki i na kraju upisale sedmi trijumf u sezoni.

Prva četvrtina okončana je nerešenim ishodom (21:21), nakon što su se ekipe konstantno smenjivale u vođstvu. Za razliku od prve četvrtine, u drugoj su strelci u oba tima zatajali, a domaće su na poluvreme otišle sa prednošću od pet poena – 35:30.

Na početku trećeg perioda Kragujevčanke stižu do dvocifrene prednosti, koju su do kraja ove četvrtine uvećale do maksimalnih „plus 18“ (60:42) za miran finiš ovog susreta.

Bez pomoći Stefani Garden, koja nije ulazila u igru na ovom susretu, Šumadinke su do pobede predvodile Kristina Milošević sa 18 poena i 9 skokova, Paris Vilijams (17 poena, 7 skokova), Jelena Trifunović, koja je ostvarila dabl-dabl učinak (13 poena i 10 skokova, indeks 22) i Sofija Lazareska (10 poena, 6 asistencija).

U ekipi Studenta dvocifrene su bile samo Vladana Vujisić sa 12 i Dragana Nikolić sa 10 poena.

Ovom pobedom Šumadija se izjednačila sa ekipom Studenta po broju osvojenih bodova (28). U poslednjem kolu Kragujevčanke gostuju ekipi Kraljeva.