Šumadinke bez šanse u Vršcu

Ubedljiv poraz pretrpele su košarkašice Šumadije na večerašnjem gostovanju u Vršcu istoimenoj ekipi, u okviru 16. kola Prve ženske lige Srbije. Domaćin je slavio sa 84:64 (32:11, 21:15, 18:17, 13:21) i tako po drugi put u ovoj sezoni savladao ekipu iz Kragujevca.

Pitanje pobednika u ovom susretu bile je rešeno već nakon prve četvrtine, koja je okončana vođstvom Vrščanki od 32:11. Kragujevčanke su se mnogo mučile u napadu, pokušavajući da pronađu adekvatno rešenje za čvrstu odbranu domaćina.

Maksimalnih „plus 34“ (67:33) Vrščanke su imale u 26. minutu, ali su košarkašice Šumadije do kraja susreta uspele da izbegnu pravu rezultatsku katastrofu.

U pobedničkom timu najefikasnija je bila nekadašnja košarkašica Šumadije Marija Mršić sa 21 poenom. 18 je ubacila Marina Mandić, 17 Zorica Mitov, a 10 Anđela Radović.

Kod gošći Jelena Trifunović je postigla 25, a kapiten Kristina Milošević 19 poena.

Nakon šesnaest odigranih kola košarkašice Šumadije zauzimaju 11. mesto sa 20 osvojenih bodova. U narednom kolu Kragujevčanke će dočekati ekipu Šapca.