Šumadinci razoružali goropadne Kikinđane

Rukometaši Radničkog opravdali su ulogu favorita na gostovanju novajliji u najvišem rangu takmičenja, ekipi Kikinde-Grindex, i upisali svoju drugu uzastopnu, a ukupno petu pobedu u ARKUS ligi ove sezone – 26:23 (10:11).

Nije sve išlo tako glatko za ekipu trenera Žikice Milosavljevića. Kikinđani su u većem delu utakmice bili ravnopravan takmac Kragujevčanima, a posustali su tek u samom finišu susreta.

Da će novajlija u ARKUS ligi biti „tvrd orah“ za Šumadince videlo se već na samom početku utakmice, kada su Kikinđani serijom 5:1 pokazali da rešenost da dođu do prve pobede u svojoj dvorani. Nije dugo gostima trebalo da se oporave od početnog šoka i dođu do egala (6:6), ali su domaći furioznom mini serijom vratili rezultatsko preimućstvo (10:6). Usledilo je novo rezultatsko poravnanje u 29. minutu, da bi na pauzu Kikinđani ipak otili sa golom prednosti (11:10).

Velika borba na parketu SC „Jezero“ nastavljena je i u drugom poluvremenu. I dalje se igralo u serijama, i tako sve negde do 49. minuta, kada je Radnički stekao nešto osetniju prednost od tri gola (20:17), koju je sigurnom igrom uspeo da sačuva do samog kraja utakmice.

Kragujevčane su do trijumfa na ovom nimalo lakom gostovanju predvodili Miloš Barudžić sa 9 i Boško Stanisavljević sa 7 postignutih golova, dok su se na drugoj strani istakli Milan Lisica sa 6 i Miloš Kostić sa 5 pogodaka.

Šumadinci su ovom pobedom u potpunosti uhvatili priključak sa ekipama iz samog vrha prvenstvene lestvice i trenutno se nalaze u grupi timova koji dele drugo mesto na tabeli.

Šansu za novi trijumf izabranici trenera Žikice Milosavljevića imaće narednog vikenda, kada će u svom „SBB Jezeru“ ugostiti beogradski Obilić.

Kikinda-Grindex – Radnički 23:26 (11:10)

KIKINDA
Dvorana: SC“Jezero“.
Gledalaca: 400.
Sudije: Marko Sekulić, Vladimir Jovandić.
Sedmerci: Kikinda 4 (3), Radnički 3 (3).
Isključenja: Kikinda 4 min, Radnički 8 min.

KIKINDA-GRINDEX: Balaban, Bogojević, Kukić 3, Bosančić 3, Lisica 6, Kostić 4, Trninić 1, Đukić, Egić, Mićić, Miškov (6 odbrana), Panić 1, Komarek 2, Ilijin 3, Gaćinović (7 odbrana).

RADNIČKI: Maljević,Grubor 2, Stanisavljević 7, Prodanović, Mutavdžić 1, Mojsilović, Kasalović, Barudžić 9, Knežević 2, Utvić, Đerić 2, Stanojev 3, Vasiljević, Jovanović (odbrana), Zlatanović ( 9 odbrana, sedmerac).

Igrač utakmice: Dejan Zlatanović (Radnički)