Šumadinci predali fenjer Lajkovčanima

Fudbaleri Šumadije 1903 nastavljaju sa dobrim partijama ovog proleća. Izabranici trenera Miroslava Stakića su u 19. kolu Srpske lige Zapad savladali ekipu Železničara u Lajkovcu sa 2:0 (1:0), čime su konačno pobegli sa dna tabele.

Derbi začelja protekao je u apsolutnoj dominaciji gostujućih fudbalera, koji su do vođstva došli u 29. minutu preko Đurovića. Mladi vezista kragujevačkog tima najbolje se snašao u gužvi pred golom Železničara posle udarca iz ugla.

Šumadinci su prednost duplirali početkom drugog dela igre. Igrao se 52. minut kada je Božović iz slobodnog udarca sa 20 metara pogodio suprotan ugao gola Lajkovčana i osigurao svom timu bodove sa ovog gostovanja.

ŽELEZNIČAR – ŠUMADIJA 1903 0:2 (0:1)

LAJKOVAC
Gledalaca: oko 150.
Sudija: Đorđe Petrović (Čačak)
Pomoćnici: Milan Nedeljković, Nenad Petrović (obojica iz Užica)
Strelci: 0:1 Đurović u 29, 0:2 Božović u 52. minutu.
Žuti kartoni: Antić, Tomić, Marković (Železničar), Jovović (Šumadija 1903)

ŽELEZNIČAR: Tanasijević, Matić (od 46. Đuketić), Tomić, Nikolić, Popović, Radivojević, Pavlović, Obradović, Plećić (od 58. Pijević), Marković, Antić (od 75. Mijušković). Trener: Dragan Grčić.

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Todorović, Vulić, Vlašić, Božović, Petrović, Jovović (opd 82. Dobrić), Đurđević,Urošević, Vukojičić (od 46. Živadinović), Đurović (od 72. Marić). Trener: Miroslav Stakić.

Šumadija 1903 je ovom pobedom došla na kotu od 20 osvojenih bodova i srpskligaški fenjer predala Lajkovčanima.