Šumadinci lako sa fenjerašem

Bez većih problema odbojkaši Radničkog došli su do prve pobede izvan svog „SBB Jezera“ u ovoj sezoni, savladavši u gostima poslednjeplasirani tim BPŠ Superlige Srbije, Spartak iz Ljiga, u utakmici 7. kola sa maksimalnih 3:0 u setovima – 25:23, 25:18, 25:18. Kragujevčani su ovom pobedom produžili seriju trijumfa i nastavili proboj ka samom vrhu tabele.

Za razliku od nekih prethodnih sezona, kada su uz dosta muke i prolivenog znoja dolazili do bodova u Ljigu, Kragujevčani su ovoga puta primorali domaćina na kapitulaciju već posle tri odigrana seta.

Ekipa iz Ljiga, koja još uvek nije osetila slast trijumfa u tekućoj sezoni, dostojno je parirala objektivno kvalitetnijem rivalu samo u prvom setu, i to naročito na njegovom početku, kada je dobrim servisima Koničanina došla do prednosti od četiri poena (6:2). Sve ono dobro što su uradili na samom startu uvodnog seta, Ljižani su prosuli sredinom ove deonice, kada su serijom grešaka omogućili Kragujevčanima da preuzmu kontrolu nad rezultatom, koju nisu ispuštali sve do kraja ovog dela igre. Istina, nije se domaćin tako lako predavao, uspeo je da spasi dve od tri set lopte u završnici seta, ali je to bilo nedovoljno da spreči početno vođstvo Šumadinaca u setovima – 25:23 (1:0).

Dobro je ekipa Spartaka otvorila drugi set, povela sa 4:1, ali je Radnički na krilima raspoloženog kapitena Blagojevića ubrzo preokrenuo rezultat u svoju korist (14:11). Raspoloženom Blagojeviću ubrzo se priključio doskorašnji reprezentativac Davide Kovač, koji je sa četiri vezana poena odveo Kragujevčane na nedostižnih „plus 7“ (21:14). Na kraju seta bilo je 25:18 za goste iz srca Šumadije, kojima je preostalo samo da dokrajče već ranjenog rivala u narednoj deonici.

I zaista, izabranici trenera Alekse Brđovića nisu želeli ništa da prepuste slučaju i gotovo rutinski su rešili treći set u svoju korist rezultatom 25:18.

Davide Kovač i Aleksandar Blagojević bili su najefikasniji u redovima ekipe iz šumadijske prestonice sa po 15 osvojenih poena, dok su kod domaćina prednjačili Branislav Radović sa 13 i Stefan Mirković sa 10 poena.

Šumadinci su tako dopisali svoj treći uzastopni trijumf u BPŠ Superligi Srbije, koji im je omogućio proboj na četvrto mesto prvenstvene tabele.

Kragujevčane već u utorak u „SBB Jezeru“ očekuje prvi meč polufinala Kupa Srbije sa beogradskim Partizanom, dok je za naredni vikend predviđeno gostovanje Jedinstvu iz Stare Pazove u utakmici 8. kola BPŠ Superlige Srbije.

Spartak – Radnički  0:3 (23:25, 18:25, 18:25)