„Šumadijski delfini“ izlili bronzu i izborili učešće u kvalifikacijama za Ligu šampiona

Vaterpolisti Radničkog su u odlučujućoj utakmici za treće mesto u Super ligi Srbije savladali večeras na svom bazenu beogradski Partizan rezultatom 11:10. Utakmica je prelomljena sredinom drugog poluvremena, kada su Kragujevčani serijom od pet vezanih pogodaka trasirali put ka trijumfu, kojim su obezbedili učešće u kvalifikacijama za Ligu šampiona iduće sezone.

Zbog velikog uloga utakmica je od samog starta bila izuzetno tvrda i ujednačena, a pitanje pobednika rešeno je u samom finišu. Na prvi gol čekalo se čak šest minuta, a prvi je led probio mlađani Luka Gladović, koji je gostima obezbedio početnu prednost. Odmah je na drugoj strani odgovorio kapiten Radničkog Filip Janković, tako da se na prvi predah otišlo sa nerešenim rezultatom – 1:1.

Na startu druge deonice Partizan pogocima Trtovića i Gige po prvi put dolazi do dva gola prednosti (3:1), ali su Ukropina i Kojić vrlo brzo poravnali rezultat (3:3). Potom je Giga pogodio za 4:3, ali je 14 sekundi pre kraja ove deonice Vuk Drašković doneo novo izjednačenje – 4:4.

Bolje su „crno-beli“ otvorili drugo poluvreme, pa su tako u dva navrata imali čak tri gola „viška” (8:5, 9:6), da bi se potom Radnički konačno probudio i serijom 5:0 stekao, kako se ispostavilo, odlučujuću prednost na utakmici.

Pokušali su gosti da se vrate i pogotkom Trtovića došli su nadomak izjednačenja (11:10), ali je Radnički u poslednja dva i po minuta utakmice uspeo da sačuva svoju mrežu netaknutom, i to najviše zahvaljujući sjajnom Stefanu Todorovskom, koji je zaustavio dva protivnička šuta u poslednjim sekundama meča.

Najefiikasniji u pobedničkom sastavu bio je Vuk Drašković sa četiri gola, a pratio ga je Nikola Kojić sa dva. Na drugoj strani Giga je postigao tri pogotka, a Trtović dva.

Radnički je tako ovu sezonu okončao bez trofeja, ali će za utehu i naredne sezone predstavljati Srbiju u Ligi šampiona.

Radnički – Partizan 11:10 (1:1, 3:3, 3:5, 4:1)

Bazen: SPD Radnički.
Sudije: Raković i Stanojević.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 1, Stanojević 1, Janković 1, Ćuk 1, Gavrilović, Ukropina 1, Antić, Pljevančić, Drašković 4, Lukić, Poznanović, Todorovski, Kojić 2. Trener: Stevanović.

PARTIZAN: Kostrov, Jakšić 1, Miloš 1, Mušikić, Gak, Gladović 1, Trtović 2, Dimitrijević 1, Božović, Smiljević 1, Giga 3, Paparić, Milošević, Jauković. Trener: Korolija.