Šumadijski cunami „oduvao“ Lale

Sjajnu fudbalsku predstavu priredili su fudbaleri kragujevačkog Radničkog 1923 i novosadske Vojvodine u utakmici 29. kola Linglong Tajer Super lige Srbije, odigranoj pred oko 2 000 posetilaca na stadionu “Čika Dača”. Pobedi su se na kraju, sasvim zasluženo, radovali Kragujevčani, koji su trijumfovali rezultatom 3:2 (2:0) i tako došli do novih, zlata vrednih bodova u borbi za očuvanje superligaškog statusa.

Nema kraja prolećnoj rapsodiji Kragujevčana, koji su se nakon dva uzastopna remija bez postignutog gola u velikom stilu vratili na pobedničke staze. Iako su naspram sebe imali mladu, poletnu i izuzetno motivisanu ekipu Vojvodine, koja je u srce Šumadije doputovala sa namerom da prekine niz od pet uzastopnih neuspeha, Šumadinci su zrelom, borbenom i taktički disciplinovanom igrom uspeli da kazne sve propuste u igri novosadskog tima, a epilog svega je još jedna vredna pobeda, kojom se četa trenera Nenada Lalatovića učvrstila u sigurnoj zoni.

Ko zna kako bi se današnja utakmica odvijala da udarac brzonogog Lazarevića u 5. minutu nije zaustavila prečka. Ovako, Radnički 1923 je već u narednom minutu došao do vođstva. Tomić je izveo udarac iz ugla, Mirić u padu šutirao, da bi se nakon intervencije golmana Vojvodine Emila Rockova iskusni Miloš Vidović našao na pravom mestu i odbijenu loptu glavom prosledio u nebranjenu mrežu.

Usledila je potom nova stopostotna šansa za Novosađane, kada se nakon nesporazuma u odbrani domaćina Matiću ukazala idealna prilika da poravna rezultat, ali je golman Radničkog 1923 Ognjen Lukić bio nepremostiva prepreka za centarfora Vojvodine. Mladi čuvar mreže kragujevačkog tima bio je na visini zadatka i posle pokušaja Lazarevića koji je usledio odmah nakon Matićeve prilike.

Sve ove promašaje Novosađana, Kragujevčani su uspešno kažnjavali na drugoj strani. U toku je bio 34. minut utakmice, kada su nakon dubinske lopte Alekse Damjanca, Mirić i Vidović su razmenili dupli pas u kaznenom prostoru gostiju, nakon čega je kapiten kragujevačkog tima preciznim i dobro odmerenim udarcem u bliži ugao primorao Rockova na novu kapitulaciju. Mirić je ovim pogotkom, osmim u sezoni, dodatno učvrstio lidersku poziciju na klupskoj listi strelaca.

Zaostatak od dva gola na kraju prvog poluvremena naterao je šefa struke Vojvodine Dragana Radojičića da na samom početku drugog dela utakmice napravi dvostruku izmenu i da uvođenjem Zukića i Vukčevića pokuša da pojača ofanzivni potencijal svoje ekipe.

Osim solidnog pokušaja Simića sa distance, nije bilo previše uzbuđenja u uvodnim minutima nastavka igre, a onda dolazimo do 57. minuta i dobrog prizemnog udarca Saše Jovanovića sa nekih desetak metara udaljenosti od protivničkog gola. Tom prilikom došlo je i do kontakta između Jovanovića i štopera Vojvodine Stevanovića, koji glavni sudija utakmice Pavle Tomić u prvi mah nije uočio, da bi tek na asistenciju kolega iz VAR sobe odlučio da dosudi kazneni udarac za domaći tim.

Odgovornost da izvede najstrožu kaznu na sebe je preuzeo Nemanja Tomić, ali je golman Vojvodine Emil Rockov pročitao nameru nekadašnjeg reprezentativca Srbije i uspeo je da zaustavi njegov udarac sa jedanaest metara. Međutim, ponovo su se oglasile sudije iz VAR sobe, koje su sudiji Tomiću signalizirale da je neko od fudbalera Vojvodine prilikom izvođenja najstrože kazne ranije utrčao u šesnaesterac, tako da se kazneni udarac morao ponoviti. U drugom pokušaju Tomić je bio precizniji za velikih 3:0 u korist Kragujevčana.

Iako suočeni sa velikim rezultatskim deficitom, Novosađani se nisu predavali i uspeli su da smanje zaostatak preko Matića u 76. minutu, koji je posle udarca Vukčevića i ne baš sigurne intervencije Lukića uspeo da “ugura” loptu u mrežu Kragujevčana.

Pokušavali su fudbaleri Vojvodine da u poslednjih desetak minuta utakmice postignu još jedan gol i da na taj način vrate rezultatsku neizvesnost u meč. To im je pošlo za nogom, ali tek u petom minutu sudijske nadoknade vremena, kada je posle duela Neškovića i Milisavljevića u šesnaestercu Radničkog 1923, sudija Tomić dosudio kazneni udarac u korist Novosađana, koji je u pogodak pretvorio Dejan Zukić za konačnih 3:2.

Šumadinci su tako došli do svog četvrtog prolećnog trijumfa, koji ih je dodatno približio direktnom opstanku u ligi. Trenutno su Kragujevčani na trinaestoj poziciji sa dva boda više od novosadskog Proletera, koji će svoju utakmicu 29. kola protiv beogradskog Čukaričkog odigrati u ponedeljak, 4. aprila.

Regularni deo sezone u Linglong Tajer Super ligi Srbije fudbaleri Radničkog 1923 završavaju gostovanjem aktuelnom šampionu Srbije beogradskoj Crvenoj zvezdi, u nedelju, 10. aprila, od 17 časova na stadionu “Rajko Mitić”.

Napomenimo i to da je današnja utakmica imala i humanitarni karakter, s obzirom da su se prikupljala novčana sredstva za lečenje našeg teškog obolelog sugrađanina i velikog navijača Radničkog Srđana Plavšića – Srkija.

RADNIČKI 1923 – VOJVODINA 3:2 (2:0)

Stadion:
“Čika Dača”.
Gledalaca: 2 000.
Sudija: Pavle Tomić (Beograd).
Pomoćnici: Nemanja Petrović (Užice), Ivan Mikalački (Zrenjanin).
Strelci: M. Vidović u 6, Mirić u 34. i Tomić iz jedanaesterca u 62. minutu za Radnički 1923, a Matić u 76. i Zukić iz jedanaesterca u 90+5. minutu za Vojvodinu.
Žuti karton: Mirić, S. Jovanović, Maksimović (Radnički 1923), Stevanović, Lazarević (Vojvodina).

RADNIČKI 1923: Lukić, Andrić, Pecelj, N. Kovačević, Damjanac, M. Vidović, Piščević, Milisavljević, Tomić (od 72. Maksimović), S. Jovanović (od 90+1. Trifunović), Mirić. Trener: Nenad Lalatović.

VOJVODINA: Rockov, Kopitović (od 46. Vukčević), Đorđević, Stevanović, Devetak (od 69. Novevski), Maksimović (od 69. Miletić), Topić (od 46. Zukić), Lazarević, Simić, Bastajić (od 69. Nešković), Matić. Trener: Dragan Radojičić.