Šumadiji bod u Raški

U drugom kolu Šumadijsko–raške zone, podmlađeni tim zonaša sa Bubnja juče je na gostovanju u Raški odigrao nerešeno 3:3 sa ekipom Bana. Odlučujuće pogotke za goste iz Kragujevca u finišu utakmice postigli su Krstić i Đorđević. Resničani su poraženi u Grošnici (0:1), gde su bili domaćini Apolonu 2018 iz Kovača.

Fudbaleri Šumadije 1903 u finišu utakmice u Raški postigli dva gola i osvojili bod, a mogli su i do pobede

U susretu dve podmlađene ekipe viđena je dopadljivu igra sa šest pogodaka. Domaća ekipa Bana imala je prednost od dva gola, ali su izabranici trenera Željka Vasića, među kojima je bilo najviše omladinaca i kadeta, borbenom igrom sa puno lepih akcija uspeli da u finišu utakmice postignu dva pogotka i kući se vrate sa zasluženo osvojenim bodom.

Ekipa Šumadije 1903 je pola sata odolevala napadima zonaša iz Raške, a kontrama pretila protivniku. U 30. minutu Simić je doveo domaćina u vođstvo, pa je Bane na odmor otišao sa golom prednosti.

Kragujevčani su početkom drugog poluvremena brzo izjednačili. U 50. minutu pogotkom beka Božovića, koji je došao iz Radničkog 1923, oni su anulirali prednost domaćeg tima i nagovestili da nisu došli da se predaju, već da se nadigravaju. Ljubo Nenadić je izveo prekid, a pred golom domaćina najbolje se našao ofanzivac sa Bubnja i loptu sproveo u mrežu za 1:1.

Usledio je posle period međusobnog nadmudrivanja na terenu. Ekipa Bana, koju vodi trener Vladan Đoković, inače nekadašnji igrač ovog kluba, postigla je dva pogotka u nizu i stekla veliku prednost. Posle kornera Goljović je u 52. minutu glavom loptu poslao pored mladog golmana Bogdana Jakovljevića, najmlađeg igrača u redovima kragujevačkog zonaša.

Istom igraču pripisan je i drugi pogodak domaćina na utakmici u 75. minutu. Posle šuta lopta se odbila od stative, zakačila beka Živanovića i završila u mreži kragujevačkog tima. Ova dva olako primljena pogotka nisu demoralisala ekipu Šumadije 1903, koja je krenula na sve ili ništa i trud se isplatio. Rezervista Krstić je pet minuta kasnije postigao pogodak i smanjio zaostatak Kragujevčana.

Samo dva minuta posle ovog pogotka, Miloš Đorđević, povratnik iz Radničkog 1923, obezbedio je zonašu sa Bubnja izjednačenje i važan bod. Sa leve strane centrirao je Nenadić, a snalažljivi napadač Šumadije 1903 postavio konačnih 3:3.

Miloš Đorđević pogotkom izjednačio na 3:3 i spasao Šumadiju od poraza u Raški

Imali su izabranici trenera Vasića veliku šansu i za pobedu u 89. minutu, kada se rezervista Dimitrijević našao „oči u oči“ sa domaćim golmanom Rosićem, ali je loptu umesto u mrežu poslao pravo u njegove ruke.

BANE – ŠUMADIJA 1903 3:3 (1:0)

Stadion: U Raški.
Gledalaca: 150.
Sudija: Ivan  Nešović (Kraljevo).
Pomoćnici: Stefan Lazović, Stefan Gavrilović (obojica iz Kraljeva).
Strelci: Simić i 30, Goljović u 53. i 75. za Bana, a Božović u 50, Krstić u 80. i Đorđević u 82. minutu za Šumadiju 1903.
Žuti kartoni: Cvetić, Panović, Bošković (Bane), Savić, Đorđević (Šumadija 1903)

BANE: Rosić, Milićević, Sočanac, Cvetić, Bošković, Panović, Simić, Milović (od 80. Drmanac), Goljović, Bulatović (od 62. Đorđević), Marjanović.

ŠUMADIJA 1903: Jakovljević, Stefanović (od 78. Jovanović), Božović, Matović (od 58. Krstić), Živković, Kovačević, Rejman (od 83. Dimitrijević), Šapić, Savić, Đorđević, Nenadić.

Fudbaleri Budućnosti iz Resnika, koji su na startu sezone izgubili bodove na gostovanju u Gruži, juče su bili domaćini na igralištu u Grošnici, gde su protiv mlade ekipe Apolona 2018 doživeli i drugi poraz, minimalnim rezultatom 0:1.

U subotu je poraz doživela i ekipa Korićana u Novom Selu od domaćeg Omladinca (1:2), dok je obraz kragujevačkih zonaša osvetlala Vodojaža drugom pobedom u sezoni, i to na gostovanju ekipi Goča iz Vrnjačke Banje (3:2). Grošničani se sa šest osvojenih bodova i gol razlikom 8:2, zajedno sa Gružom nalaze u vrhu tabele.

U narednom kolu Šumadija 1903 dočekuje novajliju u zoni Budućnost iz Resnika, Vodojaža je domaćin Poletu iz Ratine, a Korićani Realu iz Podunavaca.