Šumadija „upecala“ tri boda u Zubinom Potoku

Sumadija-1903

Fudbaleri Šumadije 1903 ubeležili su proteklog vikenda tek svoju drugu pobedu u Srpskoj ligi Zapad ove sezone. Kragujevčani su u meču 7. kola slavili na gostovanju u Zubinom Potoku protiv domaće Mokre gore sa 2:1 (2:0), što je ujedno i jedno od većih iznenađenja u ovom kolu.

Izabranici trenera Ćurčića su već nakon prvih petnaestak minuta igre imali dva gola prednosti. Najpre je Grujičić šokirao publiku na „Maloj Marakani“ u 5. minutu igre, kada je na asistenciju Nikčevića pogodio mrežu domaćina. Desetak minuta kasnije, Nikčević je nakon asistencije ubeležio i gol na svoj konto, kada je preciznim udarcem savladao Milentijevića.

Domaćin je u nastavku meča svim snagama pokušavao da dođe do gola, ali je u tome uspeo tek u finišu meča, u 78. minutu, kada je Anđelković svojim golom nakon kornera, kako se ispostavilo, samo ublažio poraz tima iz Zubinog Potoka.

Strelci: Anđelković u 78.
minutu za Mokru goru, Grujičić u 5. i Nikčević u 15. minutu za Šumadiju 1903.
Žuti kartoni:
Mihajlović (Mokra gora), Nikčević, Beloica, Knežević (Šumadija 1903).

MOKRA GORA: Milentijević, Petrović, Mlađović, Mihajlović, Anđelković, Milošević, Voštić, Drobnjak, Milojević, Đorđević, Milosavljević (Tomašević).

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Beloica, Ljujić, Matanović, Knežević, Milosavljević, Smajović (Simić), Grbić, Nikčević, Grujičić, Đuričić (Todorović)

IGRAČ UTAKMICE: Gavrilo Nikčević (Šumadija 1903).

TabelaIzvor: srbijasport.net

Ovom pobedom ekipa sa Bubnja je uhvatila korak sa timovima iz sredine tabele, a priliku da dodatno popravi plasman imaće narednog vikenda, kada će ugostiti Jedinstvo sa Uba.