Šumadija skupo prodala kožu lideru

U 18. kolu Prve A lige košarkašice Šumadije poražene su u Beogradu od lidera prvenstva, ekipe Radivoja Koraća, sa 70:62, po četvrtinama 16:17, 14:15, 25:16, 15:14.

„Šumadinke“ su se odlično držale protiv favorizovanog protivnika. Početkom drugog poluvremena imale su vođstvo 41:33, u 24. minutu. Usledio je veliki pad u igri Kragujevčanki, koje su u naredna četiri minuta primile 16, a nisu postigle niti jedan poen, što je i prelomilo ovaj susret u korist domaćina.

Uspele su Kragujevčanke u 33. minutu da dođu do poena zaostatka (54:55), ali to je bilo sve što su učinile na ovom susretu.

Jelena Antić sa 20 poena bila je najefikasnija u redovima pobedničke ekipe. Kod Šumadije, Kristina Milošević je upisala 15, Račićeva je dodala 13, a Raković 12 poena.

Šumadinke su sedme na tabeli sa 27 bodova i jednakim skorom pobeda i poraza – devet. U narednom, 19. kolu, izabranice trenera Darka Jakovljevića biće ponovo na iskušenju, pošto će u hali “Gordana Goca Bogojević“ dočekati Vršac.